کد خبر: ۹۸۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
معاون پرورشی و فرهنگی اظهار کرد:‌ سازمان دانش‌آموزی باسابقه بیست‌ساله باید در فعالیت‌ها و مأموریت‌های خود بازبینی انجام دهد تا با تغییر نیازها و فناوری‌های نو نگاه جدیدی پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا کاظمی در اولین نشست هیئت‌رئیسه مجامع اعضا و مربیان کشور درباره شرح وظایف مجامع و مربیان کشور گفت: به‌طورکلی در آموزش‌وپرورش و در سازمان دانش‌آموزی هرچه بتوانیم مشارکت دانش‌آموزان را به‌طور مؤثر و ساختارمند نهادینه کنیم موفق هستیم. مجامع اعضا و مربیان تجلی مشارکت دانش‌آموزان و جوهره سازمان است که یک کار گروهی و تشکیلاتی را نشان می‌دهد.

کاظمی گفت: تلاش کنیم از خرد جمعی و همفکری دوستان استفاده و مأموریت‌ها و فعالیت‌های جدیدی را برای سازمان تعریف کنیم. نقش ما به‌عنوان هیئت‌ اندیشه‌ورز سازمان دانش‌آموزی مهم است. شما باید نقش رهبران اندیشه‌ورزی سازمان و مسیر جریان تبادل تجربیات را بر عهده داشته باشید.

وی ادامه داد: بعد از حدود ۲۰سال فعالیت سازمان، باید بازبینی در فعالیت‌ها و مأموریت‌های سازمان داشته باشیم و عقبه کار را در ۲۰سال مرور کنیم تا نگاه جدیدی با توجه به تغییرات ذائقه و فناوری‌های نو پیدا کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: اکنون آموزش‌وپرورش از نگاه سنتی حاکم در برنامه‌ها رنج می‌برد و باید تغییرات جدی در این حوزه شکل گیرد. فعالیت‌های تشکیلاتی، گروهی و اردویی نقش بسیار مهمی در تربیت دانش‌آموزان و انتقال آداب، ارزش‌ها و هنجارهای جامعه دارد و باید با ذائقه دانش‌آموزان بروز شود لذا انتظار داریم فعالیت‌های سازمان را از صفرتا صد بازبینی کنیم.

کاظمی گفت: برخی فعالیت‌ها در سازمان دانش‌آموزی باید تعطیل، برخی تعدیل، برخی تبدیل و برخی تأسیس شود. حضور دانش‌آموزان نسل چهارم در مجامع فرصتی است که برنامه‌ها را منطبق با شرایط کنیم.

رئیس سازمان دانش‌آموزی افزود: امروزه مهارت‌های دانش‌آموزان درزمینهٔ ارتباطی مهم است و باید اولویت سازمان باشد. دانش‌آموزان به‌شدت در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند. آیا ساختار تعریف‌شده از ۲۰سال قبل اکنون پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان است؟

او ادامه داد: باید از گنجینه ارزشمند فکری سازمان که نمایندگان جمعیت حداقل یک‌میلیون و ۵۰۰هزار نفر هستند حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی در ادامه به فعالیت‌های مثبت این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان دانش‌آموزی از سال گذشته وارد فعالیت‌های جدید اقتصادی شده است و به‌عنوان یک‌نهاد عمومی غیردولتی با پیگیری و تلاش‌های قائم‌مقام سازمان وارد این موضوعات شدیم که با مدیریت، این برنامه‌ها می‌تواند یک منبع درآمد برای فعالیت‌های سازمان باشد.

 رئیس سازمان دانش‌آموزی گفت: بزرگ‌ترین چالش و آسیب سازمان دانش‌آموزی این است که فعالیت‌های سازمان در کف مدرسه ساری و جاری نیست. باید یک شبکه متصل و فعال داشته باشیم تا این فعالیت‌ها در کف مدرسه با اثربخشی زیاد ظهور و بروز داشته باشد. البته باید گفت فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان در سطح مناطق خوب پیش رفته است.

شایان‌ذکر است، در ادامه این نشست برخی مربیان و اعضای مجامع کشور نیز دیدگاه‌های خود را بیان کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید