کد خبر: ۹۸۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
مدیر «شبکه کودک» سیما گفت: این شبکه در حال قدم برداشتن در حوزه مناسب‌سازی برای کودکان معلول است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد سرشار اظهار داشت: شبکه کودک در حال قدم برداشتن در حوزه مناسب‌سازی برای کودکان معلول است. این شبکه قصد دارد برای خردسالان که بیش از هفت سال سن دارند و ناشنوا هستند، زیرنویس ارائه دهد. با این روش کودکان و خردسالان ناشنوا می‌توانند انیمیشن‌ها و برنامه‌های محبوب خود را با زیرنویس فارسی ببینند.

مدیر شبکه کودک اظهار داشت: همچنین در نظر گرفته شده است که هنگام پخش برنامه در گوشه تصویر برای خردسالان ناشنوا راهنمای تصویری داشته باشیم. در این راهنمای تصویری مجری مسلط به زبان ناشنوایان متن برنامه را خواهد خواند.

سرشار با تاکید بر اینکه شبکه کودک برای همه کودکان این سرزمین است، گفت: برای خردسالان نابینا نیز در نظر گرفته شده است که فایل صوتی راهنمای شنیداری ارائه شود. اینگونه خردسالان نابینا نیز می‌توانند بیننده برنامه های شبکه کودک باشند.

این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: باید قبول کرد که کودکان معمولی به خاطر عدم آگاهی و عدم تجربه در ارتباط‌گیری از کودکان معلول کمی کناره‌گیری می‌کنند. این مساله باعث شده است که مشکلاتی از نظر عاطفی برای خردسالان معلول پیش بیاید.

سرشار افزود: در دنیا شبکه‌های پیشرفته عده‌ای از معلولان را استخدام می‌کند تا این عزیزان معلول برای ساخت برنامه مناسببه برنامه سازها کمک کنند. اینگونه در برنامه سازی موفق قدم بر می دارند. ما هم باید این مسیر استاندارد را طی کنیم. برنامه هایی برای معلول و حتی کودکان اوتیسمی داشته باشیم البته باید بگویم در قسمتی از این داستان ما هم موفق عمل کرده ایم اما باید قوی‌تر قدم برداشت.

 
 

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید