کد خبر: ۹۸۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
مدیر «شبکه کودک» سیما گفت: این شبکه در حال قدم برداشتن در حوزه مناسب‌سازی برای کودکان معلول است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد سرشار اظهار داشت: شبکه کودک در حال قدم برداشتن در حوزه مناسب‌سازی برای کودکان معلول است. این شبکه قصد دارد برای خردسالان که بیش از هفت سال سن دارند و ناشنوا هستند، زیرنویس ارائه دهد. با این روش کودکان و خردسالان ناشنوا می‌توانند انیمیشن‌ها و برنامه‌های محبوب خود را با زیرنویس فارسی ببینند.

مدیر شبکه کودک اظهار داشت: همچنین در نظر گرفته شده است که هنگام پخش برنامه در گوشه تصویر برای خردسالان ناشنوا راهنمای تصویری داشته باشیم. در این راهنمای تصویری مجری مسلط به زبان ناشنوایان متن برنامه را خواهد خواند.

سرشار با تاکید بر اینکه شبکه کودک برای همه کودکان این سرزمین است، گفت: برای خردسالان نابینا نیز در نظر گرفته شده است که فایل صوتی راهنمای شنیداری ارائه شود. اینگونه خردسالان نابینا نیز می‌توانند بیننده برنامه های شبکه کودک باشند.

این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: باید قبول کرد که کودکان معمولی به خاطر عدم آگاهی و عدم تجربه در ارتباط‌گیری از کودکان معلول کمی کناره‌گیری می‌کنند. این مساله باعث شده است که مشکلاتی از نظر عاطفی برای خردسالان معلول پیش بیاید.

سرشار افزود: در دنیا شبکه‌های پیشرفته عده‌ای از معلولان را استخدام می‌کند تا این عزیزان معلول برای ساخت برنامه مناسببه برنامه سازها کمک کنند. اینگونه در برنامه سازی موفق قدم بر می دارند. ما هم باید این مسیر استاندارد را طی کنیم. برنامه هایی برای معلول و حتی کودکان اوتیسمی داشته باشیم البته باید بگویم در قسمتی از این داستان ما هم موفق عمل کرده ایم اما باید قوی‌تر قدم برداشت.

 
 

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

امین الله همتی پیرامون نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح و آلودگی هوا گفت: علاوه بر خروج رایگان از محدوده قبل از ۸:۳۰ و ورود رایگان به محدوده بعد از ۱۷ در سال ۹۸ امتیاز مهم دیگری برای ساکنان محدوده‌های ترافیکی یعنی ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.