کد خبر: ۹۸۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
رئیس قوه قضائیه در مورد پرونده فعالان محیط زیست گفت: تشخیص بی گناهی یا گناهکار بودن افراد را برعهده دادگاه و قوه قضائیه بگذارید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در نشست هم اندیشی با فعالان محیط زیست با موضوع احقاق حقوق عامه در حوزه محیط زیست با تبریک و تهنیت ولادت امام رضا (ع) و گرامیداشت دهه کرامت افزود:

زمانی که به قوه قضائیه آمدم این پرونده مطرح بود. در این زمینه نکات و ابهاماتی وجود داشت و گروه های کارشناسی ساعت های بسیاری به طور دقیق موضوع را بررسی کردند.
وی ادامه داد: دادگاه درحال رسیدگی به پرونده است؛ من هم در این رابطه نظری ندارم. باید منتظر باشیم تا دادگاه نظر بدهد.
رئیسی اضافه کرد: اینکه می گویید این افراد را در دانشگاه یا محل کار می شناختید، شناخت شما در همین حوزه است و ممکن است لایه دیگری در زندگی افراد باشد اما داوری را باید قاضی انجام دهد.

توسعه در پرتو حفظ محیط زیست باشد

رئیس قوه قضائیه گفت: ضرورت توسعه یافتگی را همه در کشور احساس می کنند اما هرگونه توسعه، فرع بر حفظ محیط زیست است و باید در پرتو حفظ محیط زیست باشد.

رئیسی افزود: اگر مشخص شود که بر اثر احداث سد، کارخانه موسسه تولیدی یا کارگاه، محیط زیست به مخاطره می افتد باید متوقف شود و در این رابطه دولت و ملت همه وظیفه دارند.
وی ادامه داد: پیش از دلیل و ضرورت نقلی، دلیل کامل عقلی برای حفظ محیط زیست وجود دارد و لازمه زندگی بشریت و زنده بودن طبیعت، محافظت از محیط زیست است.
رئیسی یادآور شد: در آیات نورانی قرآن، سخنان پیشوایان دین، تحقیقات حوزه و دانشگاه و همچنین در اسناد بالادستی (در اصل پنجاهم قانون اساسی) بر حفظ محیط زیست تاکید شده است.
رئیس قوه قضائیه حفظ محیط زیست را یکی از جلوه های امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: از مهمترین معروف ها حفظ محیط زیست است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.