کد خبر: ۹۸۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
رئیس قوه قضائیه در مورد پرونده فعالان محیط زیست گفت: تشخیص بی گناهی یا گناهکار بودن افراد را برعهده دادگاه و قوه قضائیه بگذارید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در نشست هم اندیشی با فعالان محیط زیست با موضوع احقاق حقوق عامه در حوزه محیط زیست با تبریک و تهنیت ولادت امام رضا (ع) و گرامیداشت دهه کرامت افزود:

زمانی که به قوه قضائیه آمدم این پرونده مطرح بود. در این زمینه نکات و ابهاماتی وجود داشت و گروه های کارشناسی ساعت های بسیاری به طور دقیق موضوع را بررسی کردند.
وی ادامه داد: دادگاه درحال رسیدگی به پرونده است؛ من هم در این رابطه نظری ندارم. باید منتظر باشیم تا دادگاه نظر بدهد.
رئیسی اضافه کرد: اینکه می گویید این افراد را در دانشگاه یا محل کار می شناختید، شناخت شما در همین حوزه است و ممکن است لایه دیگری در زندگی افراد باشد اما داوری را باید قاضی انجام دهد.

توسعه در پرتو حفظ محیط زیست باشد

رئیس قوه قضائیه گفت: ضرورت توسعه یافتگی را همه در کشور احساس می کنند اما هرگونه توسعه، فرع بر حفظ محیط زیست است و باید در پرتو حفظ محیط زیست باشد.

رئیسی افزود: اگر مشخص شود که بر اثر احداث سد، کارخانه موسسه تولیدی یا کارگاه، محیط زیست به مخاطره می افتد باید متوقف شود و در این رابطه دولت و ملت همه وظیفه دارند.
وی ادامه داد: پیش از دلیل و ضرورت نقلی، دلیل کامل عقلی برای حفظ محیط زیست وجود دارد و لازمه زندگی بشریت و زنده بودن طبیعت، محافظت از محیط زیست است.
رئیسی یادآور شد: در آیات نورانی قرآن، سخنان پیشوایان دین، تحقیقات حوزه و دانشگاه و همچنین در اسناد بالادستی (در اصل پنجاهم قانون اساسی) بر حفظ محیط زیست تاکید شده است.
رئیس قوه قضائیه حفظ محیط زیست را یکی از جلوه های امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: از مهمترین معروف ها حفظ محیط زیست است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید