کد خبر: ۹۸۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
رئیس بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق گفت: سن ابتلا به سکته قلبی در ایران ۱۰ تا ۲۰ سال کمتر از کشورهای غربی و آمریکاست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود قاسمی رئیس بیست ویکمین کنگره بین‌المللی تازه های قلب و عروق امروز در نشست خبری اظهار داشت: اکنون علی رغم وجود مشکلات زیاد و وجود تحریم‌ها و افزایش جمعیت به مرحله‌ای رسیده این که همه مصائب و کمبودهای گذشته در خصوص درمان بیماری‌های قلبی و عروقی را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی ادامه داد:بیست و یکمین دوره کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق از ۲۹ مرداد تا اول شهریور با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی از کشورهای آمریکا و اروپایی برگزار می‌شود.

رئیس کنگره بین المللی قلب و عروق با اشاره به اینکه در این کنگره آخرین اطلاعات در خصوص بیماری‌های قلبی و عروقی مبادله می‌شود، افزود: در خصوص تصویر برداری پیشرفته و استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در ۲و۳ سال اخیر پیشرفت‌های خوبی به ویژه درباره ام.آر .ای داشته‌ایم.

قاسمی با اشاره به دستاوردهای مختلف کشور در حوزه درمان بیماری‌های قلبی و عروقی ،بیان داشت: امروز قادر هستیم تعویض دریچه‌های قلبی را بدون انجام عمل جراحی انجام دهیم.

قاسمی تاکید کرد:در حال حاضر نیاز به اعزام هیچ بیماری به خارج از کشور نداریم بلکه بسیاری از بیماران قلبی از کشورهای همسایه و ایرانیان خارج کشور برای درمان به کشورمان می آیند.

وی با اشاره به علل  وقوع بیماری‌های قلبی در جامعه،گفت:کم تحرکی ،فشارخون ،افزایش وزن ،استرس و سبک زندگی نادرست از جمله عوامل ایجاد بیماری های قلبی و عروقی است.

این متخصص قلب و عروق بیان داشت: سن ابتلا به سکته های قلبی در ایران ۱۰تا۲۰سال کمتر از کشورهای غربی و آمریکاست و در ایران در سنین ۴۰ تا۵۰یا در جوانان ۲۰ساله به وقوع می پیوندد در حالی که در کشورهای یاد شده در سنین ۶۰ تا۸۰سال به وقوع می پیوندد.

مسعود اسلامی دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه ای قلب و عروق با اشاره به اجرای طرح ۲۴۷ در وزارت بهداشت،گفت: در این طرح در ۲۴ ساعت شبانه روز و در ۷ روز هفته فرد دچار آنفارکتوس قلبی با تماس با اورژانس به نزدیک ترین مرکز قلب و عروق انتقال داده می‌شوند.

وی ادامه داد:اکنون ۵۱ بیمارستان برای طرح ۲۴۷ فعالیت می‌کنند؛ به شکلی که فرد بیمار تا نیم ساعت پس از وجود مشکل قلبی خود با اورژانس تماس می‌گیرد و اورژانس از بیمار نوار قلبی گرفته و نوار را به مرکز اورژانس می فرستادیم.

اسلامی بیان داشت: در این حالت بیمار به وسیله اورژانس مستقیما به نزدیک ترین مرکز بیمارستانی که دارای اتاق آنژیوپلاستی است انتقال داده می شود کار باز کردن رگهای قلبی بیمار انجام می شود.

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی قلب تازه های قلب و عروق با بیان اینکه سال گذشته ۱۵ هزار نفر از طریق انجام طرح ۲۴۷ درمان شدند،افزود: در اکثر استان های کشور این مراکز ایجاد شده است و می توانند کمتر از  ۲ ساعت  بیمار را برای درمان انتقال دهند.

وی با بیان اینکه استادان قلب در این مراکز از طریق گوشی همراه از نوار قلب بیمار آگاهی پیدا می کنند،افزود: این روش یکی از روش های موفق درمان بیماری های قلبی است.

اسلامی با اشاره به اینکه در دنیا تشخیص بیماری های قلبی در زنان نسبت به مردان دیرتر انجام می شود،گفت: یک باور غلط در این خصوص است که فکر می کنند درد حاصل از بیماری قلبی مربوط به اعصاب در زنان است.

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره تازه ای قلب و عروق با تاکید براینکه زنان و افراد جوان نباید خود را مصون از بیماری های قلبی بدانند،یادآور شد:امروز ۹۹درصد بیماری های قلبی با تجهیزات پزشکی موجود قابل تشخیص است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره بین المللی ،تصریح کرد:آشنایی با داروهای جدید،نحو مصرف آن و روش های درمانی و تجهیزات جدید در درمان بیماری های قلبی و عروقی از جمله اهداف برگزاری این کنگره بین المللی است.

اسلامی درباره کمبود باتری قلب در کشور،افزود: برای این باتری های ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه می شود و کمبودی در این خصوص نداریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید