کد خبر: ۹۸۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
حناچی:
شهردار تهران با بیان اینکه غرب تهران فوق‌العاده پر تراکم است، گفت: روزانه ۴۰۰ هزار خودرو از این محدوده وارد تهران می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و هدایت آبهای سطحی در مناطق ۲۱ و ۲۲ و کنترل سیلاب شمال و غرب شهر تهران گفت: تهران در امتداد ۷ رود دره شکل گرفته است و سالیان سال این رودها در امتداد شهر ادامه داشته است.

حناچی ادامه داد: این رودها بعد از عبور از منطقه به حوض سلطان سرریز می‌شده‌اند و با هر تغییر باید تبعات آن را بسنجیم و برایش فکری کنیم.

وی گفت: یکی از رودخانه‌های وحشی که در مواقع بارش زیاد دبی بالایی دارد رودخانه وردآورد است که برای مهار این رودخانه حدود ۸۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

شهردار تهران افزود: تونل فعلی با طول ۴ کیلومتر حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای تهران هزینه خواهد داشت و خوشبختانه شورای شهر تهران بودجه این پروژه را تصویب کرده است.

حناچی خاطرنشان کرد: رودخانه یعنی خانه آب و کسی که خانه آب را خراب کند آب هم خانه‌اش را خراب می کند و از این رو باید هر کجا خانه آب را خراب کردیم تمهیدات ویژه‌ای برسیم.

وی گفت: غرب تهران فوق‌العاده پر تراکم است و روزانه ۴۰۰ هزار خودرو از این محدوده به تهران وارد می‌شوند و حجم زیادی از کسانی که برای اشتغال به تهران می‌آیند از این محدوده می‌آیند.

شهردار تهران ادامه داد: ادامه حکیم و اتصالش به شریان‌های حرکتی تهران یکی از این طرح‌ها بوده است و پروژه‌های دیگری هم در دست احداث قرار دارد.

حناچی افزود: طرح امروز هم بخشی از ستون فقرات جمع آوری آبهای سطحی محدوده وردآورد است و تشکر می‌کنم از همکاران و دوستانم در قرارگاه خاتم که کنار ما ایستاده‌اند.

وی افزود یکی از سیاست‌های کلانشهر تهران این است که به تناسب افزایش ساخت و سازها موضوع توسعه حمل و نقل را مد نظر قرار دهیم.

حناچی گفت: موضوع بازچرخانی آب‌ها هم موضوع مهمی است که باید به این نکته به شدت توجه کرد و حتما چنین اقدامی را مدنظر قرار خواهیم داد.

شهردار تهران افزود: اگر این اقدام را نکنیم حتما با مشکلاتی مواجه خواهیم شد و باید با ایجاد تصفیه خانه‌های محلی این اقدام را انجام داد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید