کد خبر: ۹۸۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
در پی وقوع بارندگی‌های شدید در سراسر نپال که منجر به سیل‌گرفتگی و رانش زمین در برخی از مناطق آن شده، تاکنون ۱۷ نفر کشته و صدها خانوار آواره شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علاوه بر کشته شدن ۱۷ نفر در سیل و رانش زمین در نپال، تاکنون ۱۶ نفر زخمی و ۹ نفر دیگر نیز مفقود شده‌اند. 

تمام سازمان‌های امنیتی از جمله ارتش و پلیس نپال برای سامان دادن به شرایط ایجاد شده و انجام عملیات نجات در نقاط مختلف کشور بسیج شده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت امور داخلی نپال، ۲۱ منطقه از این کشور به دلیل بارندگی‌های مداوم به شدت تحت تاثیر سیل و رانش زمین  قرار گرفته‌اند. این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرده در مجموع ۴۳۵ خانوار متشکل از ۱۱۷۵ نفر به علت سیل و رانش زمین آواره شده‌اند.

در پی رانش‌ زمین که در دو روز گذشته در نپال به وقوع پیوسته، دست‌کم ۵۰۰ خانه خسارت دیده‌ است. 

نخست‌وزیر نپال به مقامات دستور داده تا عملیات امداد و نجات را هر چه سریع‌تر تشدید کنند. 

بسیاری از بخش‌های منطقه "ترای" نپال بر اثر این بارندگی‌ها به طور کامل زیر آب رفته و  حمل و نقل در بسیاری از بزرگراه‌های اصلی متوقف شده است. 

 مقامات نپال اعلام کرده‌اند که طبق پیش‌بینی‌ها بارندگی‌های شدید موسمی در سراسر این کشور تا  سه روز آینده ادامه خواهد داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید