کد خبر: ۹۸۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
رئیس سازمان صمت ایلام:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: ذخایر معدنی شناسایی شده در استان ایلام بیش از یک میلیارد تن است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یارالله نصیری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تعداد ۳۱۱ فقره جواز تاسیس معتبر با پیشرفت فیزیکی از ۱۰ تا ۹۰ درصد وجود دارد که حجم سرمایه گذاری مورد نیاز آنها ۱۷ هزار میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال آنها ۱۶ هزار نفر است.

وی عنوان کرد: تعداد پروانه های صنعتی موجود ۵۳۵ واحد است که اشتغالزایی اسمی آنها بالغ بر ۹ هزار نفر است. حجم سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری صنعتی موجود ۳ هزار میلیارد تومان است که بیش از ۲ هزار میلیارد این رقم در طی ۵ سال اخیر به ثمر نشسته است.

وی افزود: از محل صندوق توسعه ملی در طی ۵ سال گذشته ۱۴۶۳ میلیون دلار تسهیلات ارزی و ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی اختصاص یافته است که مبلغ ۱,۰۶۹ میلیون دلار آن در سال گذشته مصوب و در حال پرداخت است.

رئیس سازمان صمت ایلام بیان داشت: در بخش تسهیلات فراگیر مبلغ سه هزار میلیارد ریال برای شرکت پتروایرانیان مصوب شده و برای ۱۰۸ طرح کوچک ومتوسط دیگر از همین محل بالغ بر ۱۱۶ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک های عامل پرداخت شده است.

نصیری گفت: مصوبات ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی منجر به تثبت تولید ۸۹ واحد، راه اندازی مجدد ۳۶ واحد تعطیل، افزایش ظرفیت ۴۸ واحد فعال و تثبت اشتغال بیش از ۲ هزار نفر شده است.

وی تصریح کرد: تعداد ۸۰ معدن دارای پروانه بهره برداری بوده که ۵۶ معدن آنها فعال است، در معادن استان ۵۴۱ نفر بطور مستقیم و یک هزار و ۳۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم مشغول به کار است.

وی گفت: میزان ذخایر معدنی شناسایی شده در استان ایلام بیش از یک میلیارد تن است و در حال حاضر ظرفیت لازم برای برداشت سالانه حدود ۸.۵ میلیون تن از معادن استان ایجاد شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید