کد خبر: ۹۸۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
بخشدار معمولان خبر داد
بخشدار معمولان گفت: جنگل‌های بلوط کوه‌های منطقه «زیودار» گرفتار آتش شده‌اند و برای اطفای حریق نیازمند به بالگرد هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید حبیب الله موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: درختان بلوط منطقه زیودار بخش معمولان شب گذشته ساعت ۲۴ دچار آتش سوزی شدند که با تلاش دهیاران و اعضای شوراها و مردم منطقه ساعت ۵ صبح حریق مهار شد.

وی افزود: متأسفانه با توجه به وزش باد در منطقه ساعت ۱۳ ظهر امروز دوباره آتش شعله ور شد که نیروهای منابع طبیعی پلدختر و معمولان، دهیاران، اعضای شوراها و مردم به سمت کوه و محل آتش سوزی جهت آغاز عملیات اطفای حریق اعزام شدند.

بخشدار معمولان گفت: متأسفانه تاکنون ۱۰۰ هکتار از جنگل های کوه‌های «پهنی» و «لیت انجاب» منطقه زیودار در آتش سوخته اند که از شهرستان‌های خرم آباد، کوهدشت و رومشکان درخواست نیرو شده است.

موسوی بیان داشت: به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه و مسافت طولانی اطفای حریق تنها از طریق اعزام بالگرد از مرکز استان امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه علت آتش سوزی تاکنون مشخص نیست، گفت: متأسفانه این آتش سوزی در ارتفاعات کوه‌های پهنی و لیت انجاب در حال گسترش است که زیستگاه بسیاری از جانوران و حیوانات است.
برچسب ها: شهرفردا ، هرمزگان ، بخشدار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید