کد خبر: ۹۸۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
رئیس میراث فرهنگی مهریز:
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهریز از ثبت ملی ۱۰۱ اثر تاریخی و طبیعی این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجاهد کرباسی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تعداد زیادی از آثار تاریخی و طبیعی شهرستان مهریز در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است، اظهار داشت: گردشگران و همشهریان حتی در شهرستان مهریز از این آثار بی اطلاع هستند بنابراین باید برای اطلاع رسانی و معرفی این آثار تبلیغات بسیاری انجام شود.

وی بیان کرد: واگذاری اماکن تاریخی به تشکل‌های مردمی همچنین سرمایه گذاران داخلی و خارجی می‌تواند در حفظ و شناسایی این اماکن به گردشگران و مردم مهریز نقش مؤثری ایفا کند.

کرباسی افزود: مهمترین نیاز شهرستان مهریز بعد از آموزش و تبلیغات، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی، خانه‌های گردشگری و بوم گردی‌ها است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز در مورد ساماندهی فضاهای تاریخی ادامه داد: مرمت دو مسجد باغ‌بهار، بنادک سادات و آب انبار حاجی قاسمی با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیون تومان در حال انجام است.

کرباسی با اشاره به اینکه ثبت ملی باغ شهر مهریز تحولی بزرگ در شهرستان مهریز به وجود می‌آورد، افزود: با این اتفاق از تخریب، تغییر و ساخت و سازهای بی رویه در حاشیه بافت تاریخی جلوگیری و این شهرستان به عنوان یک شهر توریستی زیبا معرفی می‌شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که میراث فرهنگی مهریز با آن دست و پنجه نرم می‌کند، عنوان کرد: محدودیت در جذب نیرو، کمبود اعتبارات و تجهیزات از مهمترین مشکلات اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

کرباسی با اشاره به دیگر برنامه‌های میراث فرهنگی بیان کرد: تعامل با مسئولان تورهای گردشگری، همکاری با شهرداری برای بازسازی و آماده سازی مسیرهای گردشگری، ایجاد فضا و مکان مناسب جذب در جوار آثار و توجه به دوره‌های آموزشی و صنایع دستی از برنامه‌های سال جاری میراث فرهنگی مهریز است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید