کد خبر: ۹۸۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
معاون استاندار اردبیل:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از برنامه ریزی و هدف‌گذاری برای افزایش ۳۰۰ هکتاری کشت گلخانه‌ای در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ارژنگ عزیز در جلسه بررسی واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی اردبیل اضافه کرد: افزایش سه هزار و ۵۲۴ هکتاری کشت گلخانه‌ای تا سال ۱۴۰۴ در این استان برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی، افزایش راندمان تولید در کشت گلخانه‌ای و ایجاد اشتغال پایدار باید سرمایه گذاری ها به سمت ایجاد سوله‌های گلخانه و کشت محصولات گلخانه‌ای سوق داده شود.

معاون استاندار اردبیل برنامه ریزی تا ۱۴۰۴ در حوزه‌های مختلف جهت ایجاد اشتغال و تولید را جز اولویت‌ها دانست و از اجرای ۱۰۶ طرح بالای ۶۰ درصد فیزیکی در حوزه کشاورزی خبر داد.

وی با اشاره به وجود هزار و ۶۹ واحد صنعتی پروانه دار در استان ادامه داد: از این تعداد ۷۵۵ واحد با ظرفیت‌های مختلف فعالیت می‌کنند و تعدادی از واحدهای صنعتی و صنایع تبدیلی نیز در شهرک‌های صنعتی استان بنا به دلایلی راکد هستند.

عزیزی با بیان اینکه ۱۱۶ واحد صنایع تبدیلی از سازمان جهاد کشاورزی مجوز گرفته اند، بیان داشت: طبق آمار ارائه شده با تأمین هزار ۶۳۶ میلیارد ریال اعتبار ۱۶۶ واحد صنعتی با اشتغال دو هزار و ۵۹۶ نفر به چرخه تولید باز می‌گردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید