کد خبر: ۹۸۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
معاون‌ سازمان‌ برنامه‌وبودجه خبرداد
معاون هماهنگی امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه ۴ بانده کردن محور ایلام- مهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید حمید پورمحمدی در نشست مدیران عالی اقتصادی کشور در ایلام، حضور مدیران ارشد ملی در حوزه پولی، مالی و بودجه‌ای نتیجه کار کارشناسی و در راستای رفع محرومیت از استان عنوان کرد و گفت: این نشست مهم در به صورت عملیاتی در جهت رفع محرومیت برنامه‌ریزی شده است‌.

وی در ادامه با اشاره به این مهم که صندوق توسعه ملی در عمل بیشترین منابع را به مناطق محروم از جمله ایلام اختصاصی داده است، افزود: در زمینه درآمد سرانه استان نیز باید گفت که این استان نسبت به کشور بسیار پایین است و این موضوع سبب مهاجرت مردم این استان شده است.

پور محمدی اظهارداشت: پایین بودن بهره‌وری در ایلام با توجه به امکانات موجود یکی از مشکلات استان است، بنابراین باید مردم ایلام مورد توجه ویژه قرار گیردند؛ مهمترین بحث هم تولید و اشتغال است.

وی خاطر نشان کرد: ویژگی‌های شخصیتی مردم ایلام از بعد میهمان نوازی و ایثارگری در دوران دفاع مقدس شاخص و برجسته است.

وی افزود: این عامل سبب شده است که در ایام اربعین ظرفیت‌های این استان به موتور محرکه در جهت توسعه و افزایش درآمد خانواده‌ها تبدیل شود.

پورمحمدی در ادامه تصریح کرد: تقویت درآمدها و مهار آب‌ها در کشاورزی بسیار موثر است، همچنین وفور منابع انرژِی می‌تواند در حوزه صنعتی اشتغال فراوانی در ایلام ایجاد کند.

وی ادامه داد: سهم این استان از تولید ناخالص حدود نیم درصد است که عموماً در حوزه کشاورزی است، بنابراین با روش‌های نوین کشاورزی و مکانیزه شدن می‌تواند اشتغال ایجاد شود.

معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه بودجه تصریح کرد: اولین پروژه مهم استان راه ایلام به مهران است، اگر سه قطعه باقی مانده به سرعت اجرایی شود، ۳۰ میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم و برای باز شدن گلوگاههای مسیر کربلا از ایلام به مهران در سه موقعیت این مبلغ اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی ایلام هم بیان کرد: ما اعتبارات را صد در صد تخصیص می‌دهیم اگر پیمانکار متعهد شود تا پایان سال کار را به اتمام برساند ۸۰ میلیارد تومان را تخصیص خواهیم داد.

این مقام مسئول در پایان به پروژه بسیار مهمی چون آزاد راه پل زال به دهلران اشاره کرد و اظهار داشت: ۱,۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرایی شدن این ابر پروژه نیاز است و در این زمینه ۴ بانک به همراه سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام آمادگی کرده‌اند که در این پروژه مشارکت کنند.

وی تاکید کرد: وجود چنین پروژه‌هایی باعث توسعه استان خواهد شد و البته باید در اجرای پروژه‌های استان همانطور که استاندار محترم ایلام به درستی تاکید داشتند توجیه و نگاه ملی داشت.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، بودجه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید