کد خبر: ۹۸۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
یکی از معلمان جوان تهران، با اشاره به اینکه انتخاب رشته دانش آموزان باید با دقت صورت گیرد چراکه برای آن‌ها سرنوشت ساز است، گفت: بگذارید فرزندان براساس علایق خود انتخاب رشته کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احسان اکرمی با اشاره به اینکه در سن ۱۸ سالگی به عنوان معلم آموزش و پروش انتخاب شدم، اظهارکرد: یکی از موضوعاتی که امروزه موجب نگرانی خانواده‌ها شده است، انتخاب رشته آنهاست چراکه نمی‌دانند فرزندانشان به هنرستان برود بهتر است یا دبیرستان.

وی با اشاره به اینکه بنده مولف دو کتاب نیز هستم، ادامه داد: در اینجا باید بگویم که حضور دانش آموزان در هنرستان مزایایی بسیار دارد از جمله آن می‌تواند بازار کار و علمی و کاربردی یادگیری فنون را نام برد؛ درواقع ورود به هنرستان از نظر بنده به نوعی ورود به بازار کار است.

این معلم و استاد دانشگاه، بیان کرد: خانواده ها هنوز تصور می‌کنند که دانش آموزان ضعیف به هنرستان می‌روند. این تصور اشتباه است؛ آن‌ها باید بدانند دانش آموزان بعد از اتمام تحصیل در هنرستان بلافاصله وارد بازار کار می‌شوند، همچنین موضوع دیگر این است که اگر هر فردی بخواهد کلاس‌های آزاد رشته هنرستان را برود باید هزینه بسیاری پرداخت کند، بنابراین در این راستا نیز به نفع دانش آموزان است که به هنرستان بروند.

وی با اشاره به اینکه این تصور که دانش آموزان ضعیف وارد هنرستان می‌شود صحت ندارد، گفت: در رشته کامپیوتر که تخصص بنده است باید بگویم بنده در این رشته تحصیل کرده و بلافاصله نه تنها وارد بازار کار شدم بلکه به دلیل استعداد بسیار در هنرستان به عنوان معلم تدریس کردم به این شکل که تنها دو سال با دانش آموزان خود فاصله سنی داشتم.

اکرمی با بیان اینکه ورود من به دانشگاه نیز با ماجرای جالبی رو به رو بود به این شکل که در آنجا به دلیل استعداد و نمرات بالا به عنوان استاد در سن کم تدریس کردم، افزود: باید در اینجا گفت مهم علایق و دنباله رویی آن است. چراکه اگر علایق در انتخاب رشته نباشد در وسط راه هر فردی کوتاه و کم می‌آورد.

این معلم و استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه از موضوعات مهم دیگر می‌توان به این امر اشاره کرد که بنده نه تنها در شرکت‌های معتبر کار کرده بلکه در دانشگاه و هنرستان تدریس می‌کنم و همه این امر را مدیون همسر و خانواده خود هستم، بیان کرد: بیایم یک بار برای همیشه میدان را به فرزندان خود دهیم تا بتوانند براساس علایق انتخاب رشته کرده و سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه هنرستان علم را کاربردی یاد می‌دهد، ولی دبیرستان تئوری، گفت: توصیه من به دانش آموزانی که علاقه به رشته کامپیوتر دارند این بوده که قبل از انتخاب رشته کاملا تحقیق کنند چراکه اسم رشته با ورود به آن متفاوت است.

اکرمی با بیان اینکه خوشبختانه تنوع در انتخاب رشته هنرستان بسیار است و دانش آموزان به راحتی می‌توانند براساس علایق خود انتخاب رشته کنند، افزود: موضوعی که اینجا می‌خواهم بگویم این بوده که مسئولان مربوطه در زمینه حق التدریس معلمان فکری اساسی کنند چراکه امروز پرداخت هزینه‌ها بسیار کم است و از نظر درآمد معلمان دو شغله هستند تا معیشت خود را بگذرانند، بنابراین مسئولان آموزش و پروش در این زمینه باید تجدیدنظر کرده و فکری اساسی کنند تا معلمان بدون دغدغه به تدریس بپردازند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت : درصورتیکه صادرات 500 بشکه در روز حفط شده و تقویت پایه های مالیاتی و تقویت کسب و کار اصلاح شود ، سال آینده نه تنها روند رکود متوقف خواهد شد ، تحریم ها دیگر اثری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.