کد خبر: ۹۸۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اسلامی تهران، گفت: خوشبختانه در برخی مناطق مکانیزه شدن سطل زباله صورت گرفته و تعداد سطل زباله‌ها در حال کاهش است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ناهید خداکرمی در خصوص پسماند بیمارستانی و اقدامات صورت گرفته برای حل آن، اظهارکرد: قبول ندارم که امروز پسماند‌های بیمارستانی موضوع حادی است چراکه خوشبختانه همکاری خوبی میان شهرداری، محیط زیست و وزارت بهداشت صورت گرفته و جلسات بسیاری در این زمینه انجام شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر معضل اصلی، افزایش قیمت جمع آوری پسماند‌های بیمارستانی است که در این راستا گفتیم هزینه جمع آوری را دریافت نمی‌کنیم؛ تقریبا اکثر بیمارستان‌های سطح شهر تهران هم زباله‌ها را عادی سازی کرده و هم پسماند‌های عفونی را تفکیک می‌کنند که البته شهرداری نیز این پسماند‌ها را در بسته بندی‌های مشخص جمع آوری می‌شود. 

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اسلامی تهران، در ادامه با بیان اینکه معضل امروز ما دفن پسماند‌ها است، گفت: سند جامع پسماند باید در این زمینه تدوین و نهایی شود و همچنین وسایل مورد نیاز برای ازبین بردن و بازیافت این زباله‌ها باید مدنظر قرار گیرد تا مشکلات برطرف شود.

خداکرمی با بیان اینکه امیدواریم با گشایشی که در حال انجام است و با توجه به امضا تفاهم نامه‌ای که با کرده جنوبی داشتیم، بتوانیم امحا زباله‌های بیمارستانی وبازیافت زباله‌های قابل بازگشت انجام شود، افزود: امید است بحث پسماند بیمارستانی و عادی به سرانجام خوبی برسد.
وی اظهارکرد: مردم بدانند که هم بیمارستان‌ها و هم وزارت بهداشت بسیار روی این مبحث حساس هستند چراکه وزارت بهداشت وظیفه اش تنها درمان نیست بلکه پیشگیری و ارتقا سلامت نیز را در دستور کار دارد.

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اسلامی تهران، بیان کرد: در کمیته سلامت شورای شهر اسلامی تهران به تمام مولفه‌های مرتبط با سلامت اجتماعی و فیزیکی توجه ویژه داریم.

خداکرمی افزود: درخواست داریم که هر خبرنگار و شهروندی اگر مشاهده کرد که زباله‌های بیمارستانی در مسیر غیرمعقولی جمع آوری می‌شوند به شماره ۱۳۷ اطلاع دهند چراکه ما ماهانه گزارش‌های و تماس‌های مردمی را بررسی می‌کنیم تا به موضوع رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه ممکن است نحوه جمع آوری و انتقال زباله مشکلی داشته باشد که در اینجا باید به ما اطلاع دهند، ادامه داد: درخواست دیگر ما این است که حتی اگر کادر و پرسنل پزشکی نیز در این زمینه تخلف بیمارستانی را دیدند، به ما اطلاع دهند. 

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اسلامی تهران، همچنین در خصوص مکانیزه شدن سطل‌های زباله بیان کرد: این کار زمان بر است باید در این زمینه تغییر رفتار ایجاد و شیوه جمع آوری زباله تغییر کند که البته  در این راستا تفکیک زباله از مبدا در حال انجام است. 

وی بیان کرد: خوشبختانه در برخی مناطق که این امر هوشمند صورت گرفته تعداد سطل زباله‌ها در حال کاهش است، از شهروندان خواهشمند به سایت شهرداری مراجعه و اگر انرم افزار جمع آوری هوشمند در مناطق آن‌ها فعال است، استفاده کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت : درصورتیکه صادرات 500 بشکه در روز حفط شده و تقویت پایه های مالیاتی و تقویت کسب و کار اصلاح شود ، سال آینده نه تنها روند رکود متوقف خواهد شد ، تحریم ها دیگر اثری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.