کد خبر: ۹۸۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
معاون عملیات پلیس پایتخت با اشاره به برقراری سه میلیون و ۲۱۵ هزار تماس با پلیس پایتخت در سه ماهه نخست سال ۹۸، گفت: زمان حضور مأموران در اغلب مأموریتهای ۱۱۰، به طور میانگین ۱۰ دقیقه صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سردار پرویز یعقوبی در تشریح عملکرد مرکز فوریتهای پلیسی 110 پایتخت گفت: مرکز فوریتهای پلیسی 110 تهران بزرگ، ضمن حفظ آمادگی و تلاش شبانه‌روزی، رسالت تکریم شهروندان را سرلوحه امور خود قرار داده و این مرکز به منظور افزایش سرعت عمل پلیس، جلب رضایت شهروندان و ارتباط پایدار بین پلیس و جامعه ایجاد شده است.

100 خط فعال در پلیس 110 آماده پاسخگویی به شهروندان است

معاون عملیات پلیس تهران افزود: پلیس 110 با 100 خط فعال، به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان قرار گرفته و اهالی شهر تهران می‌توانند، در هر ساعت از شبانه‌روز با این سامانه ارتباط برقرار کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه فلسفه راه‌اندازی سامانه پلیس 110، تحقق شعار پلیس پاسخگو، است، گفت: از دستاوردهای مهم این سیستم می‌توان به ترویج عدالت اجتماعی، تساوی حقوق شهروندان، خدمات‌رسانی عمومی با تأکید بر سرعت و احترام به شهروندان و شفافیت امور با استفاده از عملکرد حرفه‌ای و نظام‌مند اشاره کرد.

هر 3 ثانیه یک تماس با پلیس 110 پایتخت برقرار می‌شود

وی با بیان اینکه به طور متوسط روزانه حدود 33 هزار تماس با این مرکز برقرار می‌شود، تصریح کرد: 50 درصد تماسهای ورودی به این سامانه، عملیاتی می‌شود که به بیان دقیق‌تر می‌توان گفت، هر سه ثانیه یک تماس برقرار شده و هر هفت ثانیه یک تماس عملیاتی می‌شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست 98، سه میلیون و 215 هزار و 547 تماس با مرکز فوریتهای پلیسی 110 برقرار شده که از این میزان، 46 درصد تماسها، عملیاتی و به واحدهای عمل‌کننده، ابلاغ شده و مابقی تماسها در قالب تماسهای مشاوره و راهنمایی، اختلافات خانوادگی و جرایم غیرفوریتی بوده است.

بیشترین تماسها مربوط به جرایم عمومی بوده است

معاون عملیات پلیس پایتخت با تأکید بر اینکه طبق آمار اخذ شده زمان حضور مأموران در اغلب مأموریتهای 110، به طور میانگین 10 دقیقه صورت گرفته است، افزود: از تمام تماسهای برقرار شده گزارشهای مربوط به جرائم عمومی، تخلفات راهنمایی و رانندگی و نزاع و درگیری به ترتیب با 29، 25 و 18 درصد بیشترین تماسهای شهروندان را شامل می‌شود.

این مقام انتظامی، مشاوره و راهنمایی شهروندان را یکی دیگر از اقدامات کاربران مرکز فوریتهای پلیسی 110 اعلام کرد و ادامه داد: در راستای تحقق شعار پلیس پاسخگو و رفع معایب و کاستی‌ها، به صورت مداوم نسبت به برقراری تماس کنترل لحظه‌ای با شهروندان و تماس گیرندگان اقدام می‌کنند که بر این اساس، بیش از 66 هزار مورد تماس کنترلی انجام شده که در بازه زمانی مذکور (سه ماه نخست امسال)، نشان از رضایت 93 درصدی شهروندان دارد.

وی با اشاره به کشف بیش از 900 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مفقود شده از ابتدای سال 98 تاکنون توسط اپراتورهای مرکز فوریتهای پلیسی 110، متذکر شد: با ایجاد و اجرای روش منسجم در این حوزه توسط پلیس پایتخت همواره بستر و زمینه‌های مورد نیاز برای انجام مأموریتهای فوریتی  پلیس مهیا و با بهره‌گیری از توان و دانش موجود این اقدامات به صورت فعال در سطح شهر به مرحله اجرا درآمده است.

بعقوبی با اشاره به حجم بالای تماسهای مردمی با تلفن 110 فاتب، این مهم را نشانه افزایش اعتماد عمومی به عملکرد مجموعه پلیس دانست و افزود: پلیس پایتخت این اعتماد را ارج نهاده و تمامی توان خود را در مسیر جلب رضای باری تعالی و افزایش احساس امنیت و آسایش عمومی شهروندان به کار خواهد بست.

این مقام مسئول در پلیس تهران ، با تأکید بر افزایش توان عملیاتی پلیس در مقابله با جرایم، خاطرنشان کرد: از یک سو حضور به موقع پلیس موجب افزایش احساس امنیت در جامعه شده و از سویی دیگر، مردم نیز پلیس را ملجأ و پناهگاه مطمئنی برای حل مشکلتشان می‌دانند که آمادگی پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های به حق شهروندان را در حوزه مسائل انتظامی، ترافیکی و اجتماعی دارد.

معاون عملیات پلیس پایتخت به اقدامات آموزشی و فرهنگ‌سازی این مرکز اشاره کرد و گفت: بازدیدهای علمی دانشجویان، دانش‌آموزان، کارکنان ادارات دولتی و خصوصی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت‌خانه‌ها، سفارت‌خانه‌ها و سایر ارگانها از جمله تعاملات برون سازمانی این مرکز در طول مدت فعالیتش بوده است.

مردم موارد مشکوک را به پلیس 110 گزارش کنند

معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه تلفن مرکز فوریتهای پلیسی 110 پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی است، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک و ضروری از جمله مزاحمتها، نزاع و درگیری دسته‌جمعی، شرارت، تصادفات، وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن ضمن حضور به موقع در محل حادثه، بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود