کد خبر: ۹۸۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
شهردار بیرجند مطرح کرد
شهردار بیرجند با اشاره به برنامه ریزی های شهرداری برای منطقه شمال شهر بیرجند، گفت: حل مشکلات اولیه مردم علی الخصوص در محله های کم بضاعت در اولویت اقدامات عمرانی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدعلی جاوید در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: بر اساس ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ۲۸ وظیفه کلی به شهرداری ها محول شده است.

وی با بیان اینکه در مجموعه شهرداری بیرجند یک هزار و ۳۰۰ نفر پرسنل در حوزه های اداری و خدماتی مشغول فعالیت هستند، افزود: دو شهرداری منطقه و هفت سازمان نیز ذیل شهرداری بیرجند فعالیت دارند.

شهردار بیرجند با اشاره به اینکه شهرداری ماهانه حدود پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان حقوق پرداخت می کند، گفت: با توجه به دشمنی های خصمانه نظام استکبار و وضعیت اقتصادی دولت به ظاهر باید در پرداخت حقوق و مزایا مشکل داشته باشیم و نباید انتظار اقدامات عمرانی را از شهرداری ها داشته باشیم اما نظام جمهوری اسلامی ایران نیاز به کار جهادی و تلاش شبانه روزی دارد و بدون اتکا به کارهای جانبی می توانیم به صورت مطلوب گام برداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگ ترین پارک شهر بیرجند پارک توحید است که تمام منابع آن از منابع داخلی تامین می شود، عنوان کرد: تا پایان سال جاری بخش عمده ای از این پارک به بهره برداری خواهد رسید.

جاوید با اشاره به اینکه طی سالیان گذشته در محدوده مهرشهر حتی یک لیتر آب فضای سبز تعبیه نشده بود اما خوشبختانه امسال پارک خطی مهر شهر به مساحت شش هکتار در حال احداث است، بیان کرد: عملیات اجرایی پارک در محدوده خیابان ۹ دی شهر بیرجند نیز در دست اقدام است.

وی ادامه داد: در محدوده خیابان احمدی روشن منطقه مهرشهر بیرجند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت احداث بازارچه در نظر گرفته شده که طراحی آن انجام و تا چند روز آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

شهردار بیرجند با بیان اینکه شهرداری آمادگی دارد در راستای حل مشکلات اولیه مردم علی الخصوص در محله های کم بضاعت اقدامات عمرانی و خدمات شهری انجام دهد، اظهار داشت: برای پادگان ۰۴ شهر بیرجند باید طرح تفصیلی تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه در محدوده شمال شهر بیرجند برنامه ریزی های خوبی انجام شده است، افزود: با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان چهارشنبه بازار را به شمال شهر انتقال دادیم.

جاوید با اشاره به اینکه احداث سالن اجتماعات و فرهنگ سرا در راستای نیاز فرهنگی مردم استان است، گفت: تا کنون حدود شش تا هفت میلیارد تومان برای احداث این سالن اختصاص داده شده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

امین الله همتی پیرامون نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح و آلودگی هوا گفت: علاوه بر خروج رایگان از محدوده قبل از ۸:۳۰ و ورود رایگان به محدوده بعد از ۱۷ در سال ۹۸ امتیاز مهم دیگری برای ساکنان محدوده‌های ترافیکی یعنی ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.