کد خبر: ۹۷۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
با حضور وزیر ارتباطات و شهردار تهران
یازدهمین ایستگاه دوچرخه در میدان توحید با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران و آذری جهرمی وزیر ارتباطات به همراه محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل عمومی شهرداری تهران افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فاز دوم سرویس دوچرخه های اشتراکی هوشمند، در ۱۱ ایستگاه و ۳۰۰ دوچرخه با حضورمحمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیروز حناچی شهردار تهران،محسن پور سیدآقایی معاون شهردار و مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک و رسول کشت پور شهردار منطقه۲ در محدوده خیابان ستارخان به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است این دوچرخه ها مجهز به سیستم رد یاب بوده و شهروندان می توانند با تنها مبلغ هزار و 500 تومان این دوچرخه را اجاره و به مقصد خود در هر جای تهران که لازم باشد سفر کنند و در پایان کار در همان نقطه پایانی دوچرخه را کنار خیابان پارک کرده و به محل زندگی خود بروند مسئولان مربوطه با ردیابی ، دوچرخه ها را جمع آوری و به محل ایستگاه ها منتقل می کنند.

صبح امروز حناچی شهردار تهران که یکی از فعالین پویش سه شنبه های بدون خودروست و هر هفته در این روز با استفاده از دوچرخه یا سایر وسایط حمل و نقل عمومی به محل کار خود می رود به همراه جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  پس از طی مسافتی با دوچرخه خود را به محل افتتاح دوچرخه های اشتراکی ستارخان رساند.

رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ در حاشیه این مراسم در خصوص علت جانمایی ایستگاه های دوچرخه اشتراکی در محدوده ستارخان گفت : با توجه به تقاضای بالای شهروندان ساکن در محدوده ستارخان به استفاده از دوچرخه های اشتراکی و به منظور گسترش دوچرخه سواری در بین شهروندان، معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲ نسبت به جانمایی۱۱ ایستگاه در حد فاصل فلکه دوم صادقیه در امتداد خیابان ستارخان به سمت شرق تا میدان توحید و قراردادن ۳۰۰ دوچرخه در این ایستگاه ها اقدام کرد.

وی افزود: تا کنون ۱۹ ایستگاه در سطح منطقه ۲ جانمایی شده که  با قراردادن ۴۷۰ دستگاه دوچرخه در این ایستگاه ها پاسخگوی نیاز شهروندان این منطقه به استفاده از دوچرخه می باشد.

کشت پور با اشاره به سهم ۴۰ درصدی این منطقه از دوچرخه های اشتراکی در بین مناطق ۶،۲و۷ اظهار کرد: ایجاد زیرساخت مناسب جهت استفاده از دوچرخه و سایر وسایط حمل و نقل عمومی راهکار حرکت تهران به سمت حمل و نقل پاک است.

وی  با بیان اینکه افزایش شهرنشینی و به دنبال آن سفرهای درون شهری باعث بروز مشکلات و معضلات متعددی شده است گفت : استفاده از وسایل نقلیه شخصی و به تبع آن افزایش تراکم در شریان های اصلی منجر به شکل گیری و بروز نابسامانی ها در محیط زیست شهروندان شده است لذا دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه پاک و پایدار روز به روز بیشتر مورد توجه شهروندان و مدیران شهری قرار می گیرد.

رسول کشت پور دوچرخه سواری را همسو با حمل و نقل پاک و پایدار شهری برشمرد و اظهار کرد: افزایش استفاده از دوچرخه توسط شهروندان نقش به سزایی در کاهش ترافیک و آلودگی هوای تهران خواهد داشت و هر چه تعداد شهروندانی که به پویش سه شنبه های بدون خودرو می پیوندند بیشتر شود محیط زیست سالم تر و هوای پاک تری را برای خود و سایرین ارمغان خواهند آورد.

گفتنی است، شهردارمنطقه ۲ نوید رونمایی از دوچرخه های برقی را طی یک ماه آینده به شهروندان این منطقه داد و گفت :به دلیل شیب و یا اختلاف سطح در بعضی از خیابانهای منطقه دوچرخه سواری برای برخی شهروندان را دشوار کرده است که این مشکل نیز به زودی و با ورود دوچرخه های برقی به خیابانهای منطقه رفع خواهد شد.

یازدهمین ایستگاه دوچرخه در میدان توحید افتتاح شد

حناچی پس از رکاب‌زنی با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو، به محل کارگاه عمرانی پل گیشا رفت و ضمن بازدید از این پروژه گفت: پس از اتمام عملیات جمع‌آوری پل، عملیات خاکی آغاز خواهد شد که تلاش می‌کنیم آن مرحله را نیز ظرف ٣ ماه به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه از برنامه زمان بندی مشخص برای جمع آوری پل جلوتر هستیم،ادامه داد: بخش عمده‌ای از عملیات جمع آوری درخصوص پایل ها و عرشه اتوبان چمران قبل از ورود به مرحله جمع آوری اجرا شد.

شهردار تهران ضمن تقدیر از پلیس راهور و نیروهای شهرداری تهران در اجرای این پروژه تصریح کرد: باید کاری کنیم که پروژه پل گیشا تا ابتدای مهرماه به نقطه ای قابل قبول برسد تا دیگر گره ترافیکی سنگین در این محدوده نداشته باشیم.

در راستای انجام عملیات جمع آوری پل گیشا، صبح امروز با حضور شهردار تهران آخرین شمع پل برداشته شد.
برچسب ها: دوچرخه سواری ، حناچی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار