کد خبر: ۹۷۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
امین الله همتی پیرامون نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح و آلودگی هوا گفت: علاوه بر خروج رایگان از محدوده قبل از ۸:۳۰ و ورود رایگان به محدوده بعد از ۱۷ در سال ۹۸ امتیاز مهم دیگری برای ساکنان محدوده‌های ترافیکی یعنی ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.
به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امین الله همتی معاون واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی - سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار«شهر فردا»، پیرامون اجرای قانون جدید طرح ترافیک بخصوص طرح زوج و فرد گفت: محدوده زوج یا فرد در سال 98 از 31 تیر ماه به محدوده کنترل آلودگی هوا تغییر پیدا خواهد کرد و این تغییر به این شکل است که زوج یا فرد بودن خودرو برای تردد در این محدوده ملاک عمل نخواهد بود.  
 
همتی افزود: به هر خودروی پلاک تهران 20 روز در هر طرح و برای پلاک شهرستان 15 روز در هر طرح اجازه داده می شود که به صورت رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا که همان مختصات محدوده زوج و فرد سابق است تردد داشته باشند که پیش شرط بهره مندی از این تردد رایگان ثبت نام در سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir است که باید در این سامانه اطلاعات هویتی خودرو را ثبت کنند تا بتوانند از این 15 و 20 روز رایگان بهره مند شوند.  
 
وی با اشاره به موضوعی که پیرامون بحث طرح ترافیک امسال افزوده شده بحث ساکنین در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا است، گفت:در طرح ترافیک سال ۹۷، برای ساکنان محدوده‌ها فقط یک امتیاز وجود داشت؛ خروج رایگان از محدوده قبل از ۸:۳۰ و ورود رایگان به محدوده بعد از ۱۷، اما در سال ۹۸ امتیاز مهم دیگری برای ساکنان محدوده‌های ترافیکی یعنی ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده  و  به ازای هر واحد مسکونی در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، تنها یک خودرو از تسهیلات مذکور برخوردار می‌شود.
 
معاون واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی - سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیرامون تسهیلات ویژه ساکنین طرح ترافیک و آلودگی هوا، تصریح کرد: در صورتی که ساکنین محدوده طرح ملکی داشته باشند که در سیستم شهرسازی شهرداری تهران ثبت شده باشد، پس از ثبت نام، این ملک را هم در سامانه تهران من ثبت می کنند و برای اخذ تاییدیه به یکی از مراکز خدمات الکترونیک شهر شهرداری تهران مراجعه می کنند.  
 
همتی در ادامه پیرامون تسهیلات ساکنین محدوده طرح ترافیک اذعان داشت: پس از احراز همه مدارک در سامانه تهران من و انجام مراحل ثبت نام ملک، ساکنین طرح قبل از ساعت 8 و 30  صبح یک بار عبور رایگان و بعد از 5 عصر ورود رایگان به محدوده طرح را دارند. ضمن اینکه اگر آن15 و 20 روزشان تمام شد یعنی از بین 8 و نیم تا 5 عصر بازدهی است که اگر 15 و 20 روزشان تمام شود و در محدوده تردد داشته باشند بر اساس مصوبه شورای شهر 50 درصد هم به ایشان توفیق داده می شود.  
 
همتی افزود: به طور مثال خودرویی که معاینه فنی برتر داشته باشد وطی 2 ساعت در ورودی طرح تردد کند، برای طرح ترافیک حدودا 30 هزار تومان پرداخت می کند و اگر با همین زمان تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا تردد کند و ساکن محدوده باشد و بخواهد مبلغی پرداخت کند اولا که 30 هزار تومان است اما در محدوده آلودگی هوا به 15 هزار تومان کاهش و 50 درصد ارزان تراست و برای ساکنین باز هم 50 درصد ارزان تر محاسبه می شود یعنی چیزی حدود 7500 یا 8 هزار تومان نهایت مبلغی است که ساکنین محدوده آلودگی هوا با داشتن معاینه فنی برتر برای طرح پرداخت خواهند کرد.  
 
وی افزود: نکته قابل توجه این است که همه تسهیلاتی که برای ساکنین محدوده کنترل آلودگی هوا گفته شد برای ساکنین محدوده طرح ترافیک هم وجود دارد با این تفاوت که ساکنین محدوده طرح ترافیک می توانند از این تسهیلات هم در کنترل آلودگی هوا و هم در طرح ترافیک با ضرایب خود بهره مند شوند ولی ساکنین محدوده کنترل آلودگی هوا فقط در محدوده خودشان می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند. 


 
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت : درصورتیکه صادرات 500 بشکه در روز حفط شده و تقویت پایه های مالیاتی و تقویت کسب و کار اصلاح شود ، سال آینده نه تنها روند رکود متوقف خواهد شد ، تحریم ها دیگر اثری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.