کد خبر: ۹۷۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به رشد نامتعارف قیمت مسکن گفت: تسهیلات مسکن تنها جوابگوی خرید ۱۰ متر واحد مسکونی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین، حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه بازار مسکن وارد رکود شدیدی شده است، گفت: قیمت‌ها در بازار مسکن به صورت نامتعارف رشد داشته است و در برخی از مناطق شاهد افزایش صددرصدی قیمت مسکن بوده ایم، این در حالی است که میزان معاملات در این بازار کاهش ۷۰ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: با ارزیابی‌های صورت گرفته و با وجود کاهش شدید معاملات مسکن، آمارها نشان می‌دهد که بازار مسکن وارد رکود تورمی عمیقی شده به طوری که در دهه اخیر چنین وضعیتی را تجربه نکرده است.

عقبایی تأکید کرد: بانک مرکزی اعلام کرده که میانگین قیمت مسکن به ۱۰ میلیون تومان رسیده است اما آمارهای وزارت راه و شهرسازی و  مرکز آمار حاکی از افزایش میانگین قیمت مسکن در تهران به حدود ۱۷ میلیون تومان دارد و همین رشد قیمتی باعث عمیق‌تر شدن رکود بازار مسکن شده است.


نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود رکود تورمی مسکن تا پایان تابستان و حتی نیمه اول فصل پاییز ادامه داشته باشد، گفت: در صورتی که شرایط اقتصادی کشور بهتر شود و میزان تولید در این بازار افزایش یابد شاید شرایط در این بازار کمی تغییر کند اما به نظر می‌رسد که این شرایط تا ۲ماه آینده همچنان پایدار باشد.

وی با بیان اینکه متأسفانه با تسهیلات ارائه شده در بازار مسکن متقاضیان تنها می‌توانند ۱۰ متر واحد مسکونی خریداری کنند، گفت: این تسهیلات در شرایط فعلی بازار جوابگو نیست بطوریکه در برخی از مناطق تهران با تسهیلات ۶۰ یا ۷۰ میلیون تومانی تنها می‌توانیم ۵ تا ۱۰ متر واحد مسکونی خریداری کنیم در نتیجه این موضوعات باعث می‌شود که خرید و فروش در بازار از رونق بیفتد.

عقبایی اظهار کرد: در صورتی که این رکود معاملاتی ادامه داشته باشد، قیمت‌ها در واحدهای مسکونی با متراژهای بالا شکسته می‌شود و ما شاهد رکود سنگین‌تری در بین این واحدها خواهیم بود.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران توضیح داد: دولت باید میزان تسهیلات را در بازار خرید و فروش مسکن تغییر دهد و طرح جدیدی که وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تسهیلات خرید و فروش ارائه کرده است، نمی‌تواند این بازار را تغییری دهد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.