کد خبر: ۹۷۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدیر عامل سازمان عمران زاینده‌رود:
مدیر عامل سازمان عمران زاینده‌رود گفت: دهکده زاینده‌رود تقریبا هفت ماه سال خالی از سکنه است که با نگاه حمایتی ویژه می‌توان گردشگری و بومگردی را در تمام سال در این منطقه فعال کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جوادی در بازدید اعضای شورای شهر اصفهان از دهکده تفریحی زاینده‌رود، اظهار کرد: سازمان عمران زاینده رود سعی کرد در حد توان خود در نمایشگاه اخیر گردشگری اصفهان حضور پیدا کرده، با سرمایه‌گذاران حاضر در نمایشگاه گفت‌وگو کند.

وی افزود: این سازمان در سال ۶۷ توسط استانداری وقت در جهت رشد اقتصادی منطقه غرب استان و ترویج فرهنگ گردشگری پایه‌گذاری شد تا مکانی امن برای افرادی باشد که می‌خواهند یک یا چند روز از مشغله کاری خود جدا شوند.

 مدیر عامل سازمان عمران زاینده رود تصریح کرد: در مقدمه اساسنامه سازمان از سراب تا پایاب زاینده‌رود یعنی منطقه چهارمحال و بختیاری تا تالاب گاوخونی تحت پوشش سازمان عمران زاینده رود قلمداد شده که امیدواریم در آینده به جایگاه اصلی خود بازگردد.

وی خاطرنشان کرد: دهکده اول زاینده‌رود ۲۵۲ هکتار زمین، ۱۸۰۰ ویلا و ۳۰۰ واحد آپارتمانی را در خود جای داده و سازمان‌های حقوقی یا دولتی و نیز افراد حقیقی با سرمایه‌گذاری در این مطقه از امکانات آن استفاده می‌کنند.

جوادی ادامه داد: در طرح توسعه دهکده نیز مجموعه‌ای با وسعت ۴۶۰ هکتار آماده حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای رشد صنعت گردشگری است.

وی گفت: در بخش دیگر مجموعه سایت خانواده با ۳۰۶ هکتار قرار دارد که بستری برای ایجاد مجموعه‌های فرهنگی و تفریحی است و محلی مناسب برای حضور هیات‌ها و فدراسیون‌های ورزشی است؛ باشگاه‌های ورزشی می‌توانند با یک دهم هزینه‌هایی که صرف اردوهای خارجی می‌کنند، در دهکده زاینده‌رود حضور پیدا کنند.

مدیر عامل سازمان عمران زاینده رود با تاکید بر اینکه طراوت این منطقه به فضای سبز آن است و حفظ آن نیاز به نگاه ویژه‌ای دارد، ادامه داد: هم در زمینه برداشت آب هم نگهداری فضای سبز نیاز به حمایت داریم زیرا از طرفی به کشاورزان منطقه قول داده شده که حق‌آبه آنان را سازمان عمران تامین کند که همین امر بار مالی زیادی را به سازمان تحمیل می‌کند.

وی اظهار کرد: دهکده زاینده‌رود تقریبا هفت ماه سال خالی از سکنه است که با نگاه حمایتی ویژه می‌توان گردشگری و بومگردی را در تمام سال در این منطقه فعال کرد.

جوادی تصریح کرد: درخواستم از برگزار کنندگان همایش‌های ملی و تخصصی سوق دادن اجرای برنامه‌هایشان در این منطقه است زیرا علاوه بر شناخته شدن بیشتر منطقه مهمانان چنین برنامه‌هایی می‌توانند از ظرفیت مناسب دهکده استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه این دهکده، ۱۸ هزار نفر در روز را می‌تواند پوشش دهد اما تنها از یک سوم این ظرفیت استقبال می‌شود، خاطرنشان کرد: دهکده زاینده‌رود پاییز زیبا و ناشناخته‌ای دارد که در کنار همت سازمان عمران، اطلاع‌رسانی شورای شهر را برای گردشگران می‌طلبد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.