کد خبر: ۹۷۱۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
مدیر کل راهداری استان مرکزی:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ۳۲ نقطه حادثه خیز در محورهای استان مرکزی وجود دارد که عملیات اصلاحی در ۱۰ نقطه آغاز شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی زندی فر در آیین تجلیل و تکریم خدمتگزاران سیل اخیر و افتتاح برق خورشیدی در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی اظهار داشت: عملیات اصلاحی ۲۲ نقطه دیگر حادثه خیز استان در کوتاه ترین زمان انجام می شود.

وی گفت: افتتاح پروژه استودیوی راه به منظور ارتباط اداره کل حمل و نقل جاده ای از طریق رادیو با رانندگان استان انجام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: شش زیر گذر استان که از نقاط حادثه خیز استان محسوب می شوند تعیین تکلیف شده و در مناقصه یا مرحله اجرایی قرار دارند و در هفته دولت افتتاح می شوند.

زندی فر گفت: سه ساختمان راهدار خانه در هفته دولت افتتاح می شود، اداره فراهان فاقد راهدار خانه بود و با تامین بودجه ملی و استانی از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار است.

وی افزود: پاسگاه پیش ساخته پلیس راه توره پس از ۱۵ سال با همکاری معاونت امور عمرانی با در نظر گرفتن زمین و اخذ برگه های واگذاری پیگیری شد و بودجه آن تامین شده و هفته آینده شاهد انجام اقدامات اجرایی آن خواهیم بود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیان کرد: تقاطع آشتیان- راهجرد یکی از دغدغه های مسئولین استان است و با تخصیص بودجه عملیات اجرایی اصلاح آن تا پیش از فصل سرما انجام می شود.

زندی فر در خصوص رفع مشکل تامین لاستیک در استان گفت: تاکنون ۴۳ هزار حلقه لاستیک در استان توزیع شده است و نیاز استان ۶۰ هزار حلقه می باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیان کرد: سال گذشته روشنایی ۱۴ تقاطع حادثه خیز استان با صرفه جویی در اعتبارات نگهداری روشنایی تامین شده است.

وی افزود: نزدیک به ۲۵۰ کیلومتر روشنایی تقاطع ها به ۳۰۰ کیلومتر افزایش پیدا کرده و گزارشی از خاموشی مشاهده نشده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار کرد: در بحث ایمن سازی مدارس با همکاری آموزش و پرورش ۲۵۰۰ دانش آموز مورد آموزش قرار گرفتند و در ۷ روستا طرح ارتقاء ایمنی موتورسواران اجرا و ۷۰۰ کلاه ایمنی در اختیار افراد قرار گرفت.

زندی فر گفت: در سه ماهه نخست امسال با وجود رکود اقتصادی موجود در کشور در بحث حمل کالا، بارنامه ۲.۶۶ درصد، تناژ کالا ۱۲.۷۷ درصد افزایش یافته است و به لحاظ مبلغ ریالی ۶۸.۶۳ درصد افزایش درآمد سازمانی را شاهد بودیم.

وی افزود: سال گذشته میزان نقدینگی ملی اداره کل ۱۵ میلیارد تومان بوده است و هفته گذشته ۱۲ میلیارد تومان اعتبار مربوط به اسناد خزانه جذب شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیان کرد: استان مرکزی بهترین مدیریت بحران سیل را داشته است. در ابتدا برآورد خسارات وارد شده سیل اخیر به محور های مواصلاتی استان ۱۱۰ میلیارد تومان بود و در برآورد بعدی خسارت نهایی ۷۲ میلیارد تومان تعیین شد که ۱۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت های اولویت دار تخصیص پیدا کرده است.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.