کد خبر: ۹۷۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
با تداوم گرما و وزش باد گرم پیش‌بینی شد؛
با تداوم گرما و خشکی هوا و پیش‌بینی وزش بادهای گرم طی روزهای آینده، هشدارها نسبت به وقوع آتش‌سوزی‌های احتمالی در مناطق جنگلی و مراتع استان اردبیل افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، براساس پیش بینی ها افزایش دما و تداوم گرما در این استان که از اوایل هفته جاری آغاز شده طی روز چهارشنبه به اوج خواهد رسید تا اردبیل به مرز تب برسد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در این خصوص طی گفتگو با خبرنگاران با تاکید به تداوم حاکمیت هوای گرم در سطح استان و ادامه اینط روند طی فردا افزود: براین اساس مناطق شمالی استان و شهرستان کوثر در جنوب استان گرم‌ترین مناطق خواهند بود.

سیاوش محمدی با بیان اینکه با پایداری جو استان افزایش دمای هوا از سه روز پیش آغاز شده و تا روز چهارشنبه تداوم خواهد یافت، متذکر شد: در این مدت دمای هوا در مناطق شمالی استان و شهرستان کوثر به ۴۰ درجه و در مناطق مرکزی و شهرستان خلخال به بالای ۳۰ درجه رسید.

وی دمای هوا در مرکز استان را طی این مدت حدود ۳۰ درجه عنوان کرد و با اشاره به پیش بینی جوی برای آخر هفته و اوایل هفته آینده بیان داشت: پیش بینی می کنیم از روز پنجشنبه از شدت گرمای هوا در غالب مناطق استان کاسته شده و شاهد افزایش ابر و سرعت وزش باد باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان اضافه کرد: با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار ولی ضعیف، در روز جمعه و اوایل هفته آینده وزش بادهای تند و رگبار باران گاهی توام با رعدوبرق پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه این سامانه تا روز دوشنبه هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود، افزود: با توجه به شرایط محلی در برخی مناطق استان؛ آتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه به دلیل وزش باد گرم دور از انتظار نیست.

محمدی در عین حال با اشاره به آغاز فصل تابستان و حاکمیت هوای گرم در اکثر روزهای این فصل، از شهروندان استان خواست در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند.


برچسب ها: شهرفردا ، اردبیل ، هشدار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اولین حلبی آباد ایران کجا شکل گرفت!؟

اولین حلبی آباد ایران کجا شکل گرفت!؟

اگرچه سابقه شکل گیری سکونتگاههای فقیرنشین در شهرهای بزرگ ایران به پیش از دوران پهلوی باز می گردد، ولی نخستین زاعه ها به مفهوم امروزی در سال های 1325-1320 در ویرانه های آجرپزی جنوب تهران پای گرفت.
چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟

چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟

یک اقتصاددان گفت : کارآفرینی به ویژه فعالیت های استارت آپی هرچند در شرایط کنونی اقتصادی می تواند به عنوان یک شغل زود بازده قلمداد شود اما الزاماتی دارد ،که برای موفقیت باید آنها را بررسی کرد.