کد خبر: ۹۷۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
کمیسیون‌های بهداشت و درمان، اجتماعی و حقوقی مجلس، کمیسیونی مشترک درباره پدیده کودکان کار تشکیل می‌دهند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در رابطه با مساله کودکان کار که به عنوان یک مشکل اصلی در جامعه وجود دارد و تمام دلسوزان نظام از این پدیده ناراحت هستند، مسئولان مختلف و اندیشمندان طرحی را تهیه کردند که در آن تمام آسیب‌دیدگان اجتماعی به ویژه کودکان کار دیده خواهند شد و برای صیانت از این آسیب‌دیدگان قوانینی را وضع خواهیم کرد که با تصویب مجلس شورای اسلامی به اجرا در می‌آید.
 
حیدر علی عابدی به خانه ملت گفت: کمیسیونی به نام کمیسیون مشترک از کمیسیون بهداشت و درمان، کمیسیون اجتماعی، کمیسیون حقوقی تشکیل شده و به زودی جلساتی را در رابطه با تکمیل یک طرح قانونی برگزار خواهد کرد که پس از اینکه طرح آماده شود، در صحن مجلس مطرح و تصویب می‌شود.
 
او ادامه داد: رئیس این کمیسیون فعلا محمدجواد فتحی، نائب رئیس اول بنده و سخنگوی آن عباسعلی پوربافرانی هستند که ان‌شاءالله در اولین جلسه‌ای که برگزار خواهیم کرد، نتایج را در اختیار رسانه ها خواهیم گذاشت.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس در پاسخ به این سوال که ساماندهی این کودکان را از سوی شهرداری و سازمان بهزیستی چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: مشکلات بسیاری وجود دارد هم سازمان بهزیستی مشکلات مالی بسیاری دارد و هم شهرداری‌ها مشکلاتی دارند اما این یک پدیده اجتماعی است که باید از ابعاد مختلف دیده شود. دقیقا مثل بهمنی است که می‌خواهیم جلوی آن را بگیریم درحالی‌که قبل از وقوع بهمن باید راهکارهای لازم را برای مسیرهای قبل از بهمن در نظر گرفت.
 
او گفت: چنانچه به کودکان کار پناه داده و کار و امکانات بدهیم به این معنا نیست که دیگر گروه جدیدی از کودکان کار تشکیل نمی‌شود بلکه باید راهکارها را ببینیم و این معضل یک پدیده است که باید از جنبه‌های مختلف وارد عمل شد.
 
عابدی با بیان اینکه وزارت کشور، نیروی انتظامی و سیستم قضایی کشور برای این پدیده باید وارد عمل شوند، افزود: همچنین سیستم‌های فعلی مثل بهزیستی و شهرداری‌ها نیز باید وارد عمل شوند؛ اسکان این گروه کار به معنای خاتمه پدیده کودکان کار نیست، چرا که دوباره گروه جدیدی تشکیل می‌شود. مافیاهایی هستند که به صورت شبکه عمل می‌کنند گرچه نیروی انتظامی تعدادی از اینها را دستگیر کرده اما برنامه‌سازان اصلی در پشت شبکه پنهان هستند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اولین حلبی آباد ایران کجا شکل گرفت!؟

اولین حلبی آباد ایران کجا شکل گرفت!؟

اگرچه سابقه شکل گیری سکونتگاههای فقیرنشین در شهرهای بزرگ ایران به پیش از دوران پهلوی باز می گردد، ولی نخستین زاعه ها به مفهوم امروزی در سال های 1325-1320 در ویرانه های آجرپزی جنوب تهران پای گرفت.
چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟

چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟

یک اقتصاددان گفت : کارآفرینی به ویژه فعالیت های استارت آپی هرچند در شرایط کنونی اقتصادی می تواند به عنوان یک شغل زود بازده قلمداد شود اما الزاماتی دارد ،که برای موفقیت باید آنها را بررسی کرد.