کد خبر: ۹۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
یک کارشناس و راهنمای گردشگری بر راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی در قم تأکید کرد و گفت: خانه‌های بوم گردی در جذب و افزایش گردشگران حرفه‌ای و تخصصی مؤثر هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالفضل قیامی در گفتگو با خبرنگاران  با بیان اینکه منابع بادآورده خدادادی سبب بی‌توجهی به صنایع کارآفرین و آینده‌ساز شده است، گفت: گردشگری زمانی می‌تواند رونق و توسعه پیدا کند که به عنوان یک صنعت درآمدزا و کارآفرین پذیرفته و ترویج شود.

وی با انتقاد از بی‌توجهی به رسالت مهم گردشگری در استان قم، گفت: صنعت گردشگری باید در خدمت آشنایی و شناخت آثار طبیعی، تاریخ و فرهنگی قم شود.

ضرورت معرفی ظرفیت‌های گردشگری قم

این پیشکسوت حوزه گردشگری قم با تأکید بر اینکه تورهای گردشی تنها برای تفریح و تفرج نیست و باید برای افزایش دانش و توجه به ارزش‌های تاریخی و فرهنگی یک ملت باشد، افزود: متأسفانه ایران سهم بسیار ناچیزی در صنعت گردشگری جهان و قم سهم بسیار ناچیزتری در صنعت گردشگری کشور دارد.

وی با ابراز تأسف از این مطلب که بسیاری از مسافران و گردشگران و حتی مسئولان از وجود جاذبه و صنعت گردشگری در قم بی‌اطلاع یا کم‌اطلاع هستند، گفت: کسی باور نمی‌کند که قم جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی داشته و بیش از ۳۸۰۰ اثر تاریخی ثبت شده دارد.

قیامی با بیان اینکه برخلاف تصور بسیاری قم فقط به مسجد مقدس جمکران و حرم حضرت معصومه (س) ختم نمی‌شود، ادامه داد: خوشبختانه اخیراً توانسته‌ایم با تشکیل یک گروه حرفه‌ای اطلاعات ۱۰۰ جاذبه مهم گردشگری استان قم را جمع‌آوری و به صورت فایل‌های الکترونیکی معرفی کنیم.

انتقاد از نگاه دولتی‌ها به گردشگری

وی با انتقاد از برگزاری سمینار «قم تمدن ۷ هزار ساله» در قم، گفت: این سمینار با وجود هزینه‌های گزافی تحمیل کرد به دلیل مدیریت و ساختار دولتی که داشت نتوانست در معرفی و جذب فرصت‌های گردشگری موفق باشد.

این عضو بنیاد قم پژوهی در ادامه با اشاره به لزوم تأسیس و راه‌اندازی خانه‌های بوم گردی در مناطق گردشگری قم، گفت: برخی از گردشگران خارجی و داخلی که به صورت تخصصی و کسب اطلاعات به مناطق قم سفر می‌کنند اهل استقرار در هتل و مهمان‌پذیر نیستند و دوست دارند در کنار مناطق مورد تحقیق خود اسکان داشته باشند.

قیامی با ابراز تأسف از اینکه بسیاری مناطق تاریخی، فرهنگی و طبیعی قم حتی برای اهالی قم نشناخته است، گفت: بر این اساس برای شناسایی و بهره‌مندی محورهای گردشگری قم را به مناطق گردشی ۲۰ گانه تقسیم کرده‌ایم که راهنما و فرصت بسیار خوبی برای شناسایی و توسعه گردشگری استان قم است.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، بوم گردی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.