کد خبر: ۹۷۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
معاون امور اجتماعی و فرهنگی از تهیه و نصب سطل های ویژه جمع آوری فیلترهای سیگار از مواد بازیافتی در بوستان سلامت منطقه 2 خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،یوسف مزارعی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 2 با اشاره به اینکه هدف از انجام این کار فرهنگ سازی برای استعمال دخانیات و مدیریت پسماند ناشی از آن و حفاظت از محیط زیست می باشد گفت: در فیلتر باقیمانده از سیگار های دود شده، مواد سمی و فلزات سنگین خطرناک دیگری چون نیکوتین ،سرب،مس و کروم هم وجود دارد که در یک بسته متشکل از 12 هزار الیاف پلاستیکی در هم تنیده مانند استات سلولز و تجزیه ناپذیر چا سازی شده اند .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 2 با بیان اینکه فیلتر های سیگار و دیگر زباله های ناشی از تنباکو سهم عمده ای از زباله های سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند افزود : فیلتر سیگارهایی که در فضای باز بر زمین انداخته می شوند به مرور زمان تجزیه می شوند و سموم آن در سطح فضا پراکنده می شود و با استنشاق این سموم آسیب های جدی به ریه ها وارد می شود همچنین این سموم پس از بارندگی از فیلتر به خاک منتقل شده و باعث آلودگی خاک و آسیب های جدی به گیاهان می گردد.

مزارعی  در ادامه گفت: مردم باید از عوارض ناشی از رها کردن فیلتر های سیگار و تاثیر آن بر محیط زندگی و طبیعت آگاه شوند. و با استفاده از سطل های ویژه فیلتر سیگار در بوستان ها و معابر عمومی در حفظ سلامت و محیط زیست خود تاثیر گذار باشند.

سطل های مخصوص جمع آوری فیلتر های سیگار از مواد بازیافتی تهیه شده اند و با دو هدف استفاده بهینه از مواد دور ریختنی در حفاظت از محیط زیست شهروندان و داشتن شهری بدون آلودگی های زیست محیطی  در بوستان سلامت منطقه 2 نصب شده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .