کد خبر: ۹۷۰۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌ها در پایتخت طی روزجاری گفت: افزایش دمای هوای تهران همچنان ادامه دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسین شهبازی در ارتباط با کیفیت هوای تهران اظهارداشت:پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه سومین روز از تیر است که سبب خواهد شد طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها ( به ویژه ذرات معلق) مشاهده شود.
 
وی افزود:به تدریج در طول روز شرایط لازم برای انجام واکنش های فتوشیمیایی و تولید آلاینده ازن فراهم شده، به طوری که در برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 13 تا 18) غلظت آلاینده مذکور به بیشترین میزان خواهد رسید و احتمال دارد وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران طی این ساعات از لحاظ آلاینده ازن، در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.
 
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر دوشنبه، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده که در بهبود وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود. این شرایط جوی تا روز سه شنبه کم و بیش ادامه خواهد داشت و انتظار می رود طی برخی ساعات از چهارمین روز تابستان 98 افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها ( به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده شود.
 
شهبازی خاطرنشان کرد: بنابراین به طور کلی وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار