کد خبر: ۹۷۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
معاون منابع طبیعی ایلام خبر داد
معاون منابع طبیعی ایلام از پیشرفت ۵۰ درصدی سازه های آبخیزداری دره ارغوان ایلام طی سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالسلام پیری در گفتکو با خبرنگاران اظهار داشت: گفت: سازه های آبخیزداری نقش مهمی در جلوگیری از جاری شدن سیل و وارد آمدن خسارت به زیرساخت ها و مناطق شهری دارد.

وی اظهار داشت: در آبراهه دره ارغوان ایلام که ۸ کیلومتر طول دارد ۱۸۰ سازه آبخیزداری با حجم بیش از ۳۰ هزار متر مکعب انجام گرفته است.

وی عنوان کرد: در سال ۹۸ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در دره ارغوان پنج هزار مترمکعب عملیات مکانیکی در حال اجرا است.

پیری ادامه داد: دو هزار و ۵۰۰ مترمکعب این میزان بهره برداری رسیده و باقی پروژه ها با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال انجام است.

وی افزود: شهرستان ایلام با توجه به شرایط ژئومورفولوژیکی و توپوگرافی و همچنین وجود بارش‌های ناگهانی جزو شهرستانهای سیل خیز به شمار می‌آید که انجام اقدامات آبخیزداری تاکنون توانسته است موجبات تعدیل سیلاب و خسارات ناشی از آن را فراهم کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار