کد خبر: ۹۷۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
معاون منابع طبیعی ایلام خبر داد
معاون منابع طبیعی ایلام از پیشرفت ۵۰ درصدی سازه های آبخیزداری دره ارغوان ایلام طی سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالسلام پیری در گفتکو با خبرنگاران اظهار داشت: گفت: سازه های آبخیزداری نقش مهمی در جلوگیری از جاری شدن سیل و وارد آمدن خسارت به زیرساخت ها و مناطق شهری دارد.

وی اظهار داشت: در آبراهه دره ارغوان ایلام که ۸ کیلومتر طول دارد ۱۸۰ سازه آبخیزداری با حجم بیش از ۳۰ هزار متر مکعب انجام گرفته است.

وی عنوان کرد: در سال ۹۸ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در دره ارغوان پنج هزار مترمکعب عملیات مکانیکی در حال اجرا است.

پیری ادامه داد: دو هزار و ۵۰۰ مترمکعب این میزان بهره برداری رسیده و باقی پروژه ها با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال انجام است.

وی افزود: شهرستان ایلام با توجه به شرایط ژئومورفولوژیکی و توپوگرافی و همچنین وجود بارش‌های ناگهانی جزو شهرستانهای سیل خیز به شمار می‌آید که انجام اقدامات آبخیزداری تاکنون توانسته است موجبات تعدیل سیلاب و خسارات ناشی از آن را فراهم کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .