کد خبر: ۹۷۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
رئیس شورای حل اختلاف استان البرز:
رئیس شورای حل اختلاف استان البرز از راه‌اندازی دفاتر اجرای احکام در شهرهای اقماری کرج خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، لقمان کیاپاشا در نشستی خبری با اشاره به همکاری ۶۲ قاضی با شورای حل اختلاف استان، گفت: چهار نفر از آن‌ها تمام‌وقت و دیگران پاره‌وقت فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص نحوه برخورد اعضای شورای حل اختلاف با مراجعان، گفت: توسعه مشارکت‌های مردمی مدنظر است.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۲ هزار و ۲۸۳ فقره پرونده وارد شورای حل اختلاف استان شده است، گفت: سال گذشته نیز تقریباً ۱۰۳ هزار و ۲۷۳ فقره پرونده مختومه شده است.

کیاپاشا با تاکید بر اینکه برخی پرونده‌ها قابل سازش هستند، گفت: ۵۸ هزار و ۵۹۹ فقره پرونده باقابلیت سازش وجود داشته که از این تعداد ۱۱ هزار و ۴۶۷ فقره به مصالحه ختم شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته پرونده‌های وارده نسبت به سال ۹۶ حدود پنج درصد افزایش داشته است به‌گونه‌ای که تعداد پرونده‌های وارده به این شورا در سال ۹۶ بالغ‌بر ۹۷ هزار و ۳۶۱ پرونده بوده درحالی‌که سال گذشته به ۱۰۲ هزار و ۲۸۳ فقره رسیده است.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز بابیان اینکه پرونده‌های مختومه سال گذشته نسبت به سال ۹۶ رشد ۸ درصدی داشته است، گفت: در تعداد پرونده‌های موجود ۱۲ درصد کاهش مشاهده می‌شود.

کیاپاشا با اشاره به اینکه در شهرهای اقماری اطراف کرج مانند کمال شهر و محمد شهر دفاتر اجرای احکام راه‌اندازی شده است، گفت: سال گذشته ۲۶ هزار و ۳۲۶ فقره پرونده به اجرای احکام واردشده و حدود ۲۶ هزار و ۶۳۵ فقره پرونده نیز مختومه شده است.

وی با تاکید بر اینکه شعبه ویژه صلح در تمام زندان‌های استان البرز راه‌اندازی شده است، گفت: در شورای حل اختلاف شعبه‌های رأی به‌صورت انفورماتیک است.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز اضافه کرد: از کل پرونده‌های مخدومه در شورای حال اختلاف استان البرز که ۱۰۳ هزار و ۲۷۳ فقره بوده حدود ۵ هزار و ۷۶۷ مورد اعتراض واقع‌شده که از این رقم تعداد ۴۸۴ فقره نقض شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار