کد خبر: ۹۷۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
رئیس شورای حل اختلاف استان البرز:
رئیس شورای حل اختلاف استان البرز از راه‌اندازی دفاتر اجرای احکام در شهرهای اقماری کرج خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، لقمان کیاپاشا در نشستی خبری با اشاره به همکاری ۶۲ قاضی با شورای حل اختلاف استان، گفت: چهار نفر از آن‌ها تمام‌وقت و دیگران پاره‌وقت فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص نحوه برخورد اعضای شورای حل اختلاف با مراجعان، گفت: توسعه مشارکت‌های مردمی مدنظر است.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۲ هزار و ۲۸۳ فقره پرونده وارد شورای حل اختلاف استان شده است، گفت: سال گذشته نیز تقریباً ۱۰۳ هزار و ۲۷۳ فقره پرونده مختومه شده است.

کیاپاشا با تاکید بر اینکه برخی پرونده‌ها قابل سازش هستند، گفت: ۵۸ هزار و ۵۹۹ فقره پرونده باقابلیت سازش وجود داشته که از این تعداد ۱۱ هزار و ۴۶۷ فقره به مصالحه ختم شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته پرونده‌های وارده نسبت به سال ۹۶ حدود پنج درصد افزایش داشته است به‌گونه‌ای که تعداد پرونده‌های وارده به این شورا در سال ۹۶ بالغ‌بر ۹۷ هزار و ۳۶۱ پرونده بوده درحالی‌که سال گذشته به ۱۰۲ هزار و ۲۸۳ فقره رسیده است.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز بابیان اینکه پرونده‌های مختومه سال گذشته نسبت به سال ۹۶ رشد ۸ درصدی داشته است، گفت: در تعداد پرونده‌های موجود ۱۲ درصد کاهش مشاهده می‌شود.

کیاپاشا با اشاره به اینکه در شهرهای اقماری اطراف کرج مانند کمال شهر و محمد شهر دفاتر اجرای احکام راه‌اندازی شده است، گفت: سال گذشته ۲۶ هزار و ۳۲۶ فقره پرونده به اجرای احکام واردشده و حدود ۲۶ هزار و ۶۳۵ فقره پرونده نیز مختومه شده است.

وی با تاکید بر اینکه شعبه ویژه صلح در تمام زندان‌های استان البرز راه‌اندازی شده است، گفت: در شورای حل اختلاف شعبه‌های رأی به‌صورت انفورماتیک است.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز اضافه کرد: از کل پرونده‌های مخدومه در شورای حال اختلاف استان البرز که ۱۰۳ هزار و ۲۷۳ فقره بوده حدود ۵ هزار و ۷۶۷ مورد اعتراض واقع‌شده که از این رقم تعداد ۴۸۴ فقره نقض شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .