کد خبر: ۹۷۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
شهردار اورمیه:
شهردار ارومیه گفت: عکس بهترین وسیله انتقال پیام احیای دریاچه اورمیه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حضرت‌پور در دیدار با شرکت کنندگان اولین جشنواره ملی عکس دریاچه اورمیه اظهارداشت: ما مرگ دریاچه اورمیه را به همه دنیا اعلام کردیم و حالا که به لطف خدا، دریاچه جانی دوباره گرفته باید این موضوع به تصویر کشیده شود.

وی با بیان اینکه این تصاویر می‌تواند اثر ماندگاری باشد چرا که می‌تواند بهترین وسیله برای انتقال پیام احیای دریاچه باشد افزود: در موضوع اورمیه ۲۰۲۰ دنبال توسعه گردشگری هستیم، آذربایجان‌غربی ویژگی‌های خاص خود را دارد، می‌شد غار سهولان، تخت سلیمان و قره‌کلیسا که از آثار طبیعی و تاریخی این استان است و نیاز است که به تصویر کشیده شود.

شهردار ارومیه با بیان اینکه ما آثار تاریخی، گردشگری و طبیعی زیادی در استان داریم که مغفول و مجهور مانده‌اند افزود: عکاسان می‌توانند با به تصویر کشیدن این آثار طبیعی و تاریخی، آنها را به همه ایرانی‌ها و غیرایرانی‌ها بشناسانند. هنرمندان ما تنها قشری هستند که می‌توانند این آثار را با چشم هنرمند خود ببینند و به دیگران نشان دهند.

حضرت پور با بیان اینکه گردش مالی مشهد و اصفهان ۸ برابر گردش مالی تهران است و این حاکی از پتانسیل بالای توریسم است اضافه کرد: هدف‌گذاری ما برای اورمیه هم توسعه همین حوزه گردشگری است تا از ظرفیت‌های موجود خود به بهترین نحو ممکن استفاده کند.

، شهردار اورمیه در راستای مطالبه حاضران این جلسه مبنی بر استقرار سرویس‌های بهداشتی و سطل‌های زباله در مناطق ساحلی دریاچه اورمیه از جمله میانگذر و کاظیم‌خان داشی نیز گفت: با وجود اینکه این نقاط خارج از محدوده شهری است اما به جهت حرمت این جشنواره شهرداری اورمیه در اسرع وقت در نقاط مذکور، سرویس‌های بهداشتی سیار مستقر شود.

تور عکاسی در قالب اولین جشنواره ملی عکس دریاچه ارومیه امروز دوم تیرماه با حضور عکاسان مطرح استانی و کشوری و در قالب دو تیم برگزار می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .