کد خبر: ۹۶۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
مدیر کل میراث فرهنگی ایلام خبر داد
مدیر کل میراث فرهنگی ایلام از توسعه زیرساخت های غار زینه گان واقع در شهرستان مهران به عنوان شاخص ترین اثر طبیعی ایلام خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالمالک شنبه زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: توسعه صنعت توریسم و گردشگری در استان ایلام می‌تواند منجر به توسعه کل استان و اشتغال بسیاری از جوانان بیکار منطقه شود.

وی افزود: غار زینه گان به عنوان شاخص ترین اثر طبیعی استان ایلام واقع در منطقه صالح آباد از توابع شهرستان مهران دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش گردشگری است که نیازمند امکانات، سرمایه‌گذاری و معرفی است.

شنبه زاده با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های غار زینه گان هم اکنون توسط میراث فرهنگی استان در حال اجراست، تصریح کرد: ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار ملی برای ایجاد زیرساخت این منطقه شامل عملیات اجرایی راه دسترسی اختصاص یافته و این پروژه هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام عنوان کرد: دسترسی آسان گردشگران به این پدیده منحصر به فرد هدف از توسعه زیرساخت های این منطقه است.

وی بیان داشت: غار «زینه گان» مهمترین اثر طبیعی ایلام برای گردشگران در فصل تابستان است، افزود: در گرمای بالای ۵۰ درجه منطقه صالح آباد، در غار زینه گان انگار باران می بارد و بوی سبزه و گل‌ها در میان نیزارها روح و تن را به میهمانی می‌خواند.

شنبه زاده تصریح کرد: سال گذشته و در سال جاری میراث فرهنگی استان برای رونق گردشگری در این منطقه، در چندین نوبت فراخوان برای جذب سرمایه گذر در این منطقه اعلام شده است.

این غار روباز که بیش از یک کیلومتر طول دارد دارای آب جاری، دهلیزهای آبگیر، قندیل‌های متعدد و آبچک های طبیعی و بسیار جالب است.

غار زینه‌گان به دلیل فرسایش توسط یک رودخانه کوچک در سالیان متمادی به وجود آمده، که به حالت دالانی شکافت مانند در داخل زمین است که به همین دلیل به آن غار روباز زینه گان می‌گویند.

این غرا در ۱۰ کیلومتری بخش صالح آباد واقع است و از مهمترین اماکن گردشگر پذیر این استان است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.