کد خبر: ۹۶۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
مدیر کل میراث فرهنگی ایلام خبر داد
مدیر کل میراث فرهنگی ایلام از توسعه زیرساخت های غار زینه گان واقع در شهرستان مهران به عنوان شاخص ترین اثر طبیعی ایلام خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالمالک شنبه زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: توسعه صنعت توریسم و گردشگری در استان ایلام می‌تواند منجر به توسعه کل استان و اشتغال بسیاری از جوانان بیکار منطقه شود.

وی افزود: غار زینه گان به عنوان شاخص ترین اثر طبیعی استان ایلام واقع در منطقه صالح آباد از توابع شهرستان مهران دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش گردشگری است که نیازمند امکانات، سرمایه‌گذاری و معرفی است.

شنبه زاده با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های غار زینه گان هم اکنون توسط میراث فرهنگی استان در حال اجراست، تصریح کرد: ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار ملی برای ایجاد زیرساخت این منطقه شامل عملیات اجرایی راه دسترسی اختصاص یافته و این پروژه هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام عنوان کرد: دسترسی آسان گردشگران به این پدیده منحصر به فرد هدف از توسعه زیرساخت های این منطقه است.

وی بیان داشت: غار «زینه گان» مهمترین اثر طبیعی ایلام برای گردشگران در فصل تابستان است، افزود: در گرمای بالای ۵۰ درجه منطقه صالح آباد، در غار زینه گان انگار باران می بارد و بوی سبزه و گل‌ها در میان نیزارها روح و تن را به میهمانی می‌خواند.

شنبه زاده تصریح کرد: سال گذشته و در سال جاری میراث فرهنگی استان برای رونق گردشگری در این منطقه، در چندین نوبت فراخوان برای جذب سرمایه گذر در این منطقه اعلام شده است.

این غار روباز که بیش از یک کیلومتر طول دارد دارای آب جاری، دهلیزهای آبگیر، قندیل‌های متعدد و آبچک های طبیعی و بسیار جالب است.

غار زینه‌گان به دلیل فرسایش توسط یک رودخانه کوچک در سالیان متمادی به وجود آمده، که به حالت دالانی شکافت مانند در داخل زمین است که به همین دلیل به آن غار روباز زینه گان می‌گویند.

این غرا در ۱۰ کیلومتری بخش صالح آباد واقع است و از مهمترین اماکن گردشگر پذیر این استان است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.