کد خبر: ۹۶۸۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین ،دورسی در مصاحبه ای در ماه اوت ۲۰۱۷ در موزه‌ی تاریخ کامپیوتر در Mountain View کالیفرنیا، مباحثی از جمله موضوعات مربوط به آینده‌ی بانکداری، فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را مطرح کرد.

چندین کارشناس فنی و مالی در این رویداد، بلاک‌چین را به عنوان دفتری تعریف کردند که امکان انجام معاملات امن و رمزنگاری شده را فراهم می‌کند. عده‌ای دیگر آن را با روزهای اولیه‌ی اینترنت مقایسه کردند و استدلال کردند که بلاک‌چین به عنوان یک چارچوب، زیربنای ساخت فناوری‌های جدید خواهد بود.

با این حال، دورسی ادعا کرد که توانایی بلاک‌چین در تمرکز زدایی از معاملات مالی است که آن را به یک بازیگر اصلی و تاثیرگذار بدل کرده است.

وی اذعان داشت: «فکر می‌کنم تعداد زیادی از مردم می‌گویند که بگذارید بلاک‌چین را در همه جا بکار ببریم و سعی کنیم همه‌ی مشکلات را با آن حل کنیم. همان طور که ما سعی می‌کنیم همه مشکلات را با یادگیری ماشین و علوم داده و یادگیری عمیق و هوش مصنوعی حل کنیم. فکر می‌کنم باید بیشتر به این موضوع فکر کنیم. مردم برای چه تقلا می‌کنند؟ چگونه فناوری به پیشرفت آنها کمک می‌کند یا آنها را منحرف می‌کند؟»

دورسی ادعا کرده است که شخصاً در ارز دیجیتالی سرمایه‌گذاری کرده است، اگرچه میزان دقیق بیت‌کوینی که در حال حاضر در اختیار دارد را منتشر نمی‌کند. شرکت او قبلا بیت‌کوین را به عنوان یک فرم پرداخت پذیرفته است. او همچنین ادعا کرد که بسیاری از دوستان و اعضای خانواده‌اش در مورد نحوه‌ی سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال از وی کمک می‌گیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود