کد خبر: ۹۶۸۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: حدود ۹۸ درصد شهرهای کشور تحت پوشش گازرسانی هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید مومنی در اتاق بازرگانی کرمان در جلسه مسائل نفت و گاز استان کرمان با اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: خوشبختانه توسعه گازرسانی در اجرا و نگهداری شبکه از روند خوبی برخوردار است.

وی گفت: حدود ۹۸ درصد شهرهای کشور تحت پوشش گازرسانی هستند، حدود یک هزار و ۱۴۸ شهر در کشور با ۱۷ میلیون خانوار شهری زیر پوشش گاز قرار دارند. در بخش روستایی ۷۸.۹ درصد از روستاهای مشمول گازرسانی را شامل می شود.

مومنی ادامه داد: تا کنون ۲۸ هزار و ۷۹۳ روستا با ۴۵ میلیون خانوار در کشور، زیر پوشش گاز رسانی قرار دارند و حدود ۷۸.۹ درصد از روستاها تحت پوشش گازرسانی قرار دارند.

وی گفت: در سال جاری به ۴۹ شهر با ۲۹۰ هزار خانوار گازرسانی شده است و سه هزار و ۶۳ روستا برای ۲۱۰ هزار خانوار در سال از گاز بهره مند می شوند که برای اجرای این پروژه گازرسانی ۳۵۲ هزار کیلومتر شبکه و ۳۷ هزار خط انتقال باید کشیده شود.

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: سهم گاز در سبد انرژی کشور ۷۵ درصد است و استان کرمان ۷۱ شهر دارد که ۵۳ شهر دارای گاز و ۱۸ شهر فاقد گاز هستند و پوشش گازرسانی در شهر های استان کرمان ۹۳ درصد است و پوشش گازرسانی در روستاهای استان کرمان ۴۴ درصد است.

وی افزود: در برنامه سال گذشته چهار شهر و ۲۰۰ روستا گازرسانی شدند.

وی گفت: ۱۸ شهر که فاقد گاز در استان کرمان وجود دارد که بیشتر در جنوب این استان قرار دارند؛ گاز از شمال استان وارد شده و به همین دلیل پوشش گاز رسانی در منطقه جنوب استان کمتر از شمال استان است.

مومنی گفت: ۱۸ شهری که فاقد گازرسانی هستند که انتخاب پیمانکاران آنها تا اواسط سال ۹۹ مشخص می شود و تمام می شود.

وی ابراز داشت: امیدواریم در سال ۹۹ شاخص های گازرسانی در استان کرمان نیز هم ردیف شاخص های کشوری خواهد رسید.

مومنی گفت: محورهای بزرگ صنعتی در استان کرمان داریم که حدود ۱۳ محور صنعتی دیگر تعریف شده است که با بهره برداری از آنها ۶۴ میلیون لیتر فرآورده صرفه جویی می شود.

وی افزود: ابتدای سال ۹۷ دولت مصوبه ای داد که قیمت خوراک فولاد و پتروشیمی افزایش یابد و شرکت گاز نقشی در این مصوبه نداشت و یک ریال نیز به شرکت گاز نرسید و این موضوع به دلیل بحث هدفمندی و بسته های حمایتی بود که به مردم پرداخت شد.

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: در بحث تامین بنزین یورو ۴، حدود ۱۶ شهر موظف هستند که بنزین یورو ۴ را تامین کنند که استان کرمان می تواند جز اولین استان ها باشد.


برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، گازرسانی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .