کد خبر: ۹۶۸۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال خبر داد
رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال، از اجرای ۶۰ هزار هکتار جنگل کاری در حوزه زاگرس طی سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فریبرز غیبی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: سازمان جنگل‌ها برنامه‌ای پنج ساله برای توسعه و حفاظت از جنگل‌های زاگرس در ۱۱ استان حوزه زاگرس نشین طراحی کرده است.

وی گفت: احیا و توسعه جنگل‌ها زاگرس، افزایش پوشش گیاهی، افزایش جنگل کاری، شناسایی کانون های آتش سوزی، افزایش گشت های حفاظت و… از برنامه های سازمان جنگل‌های برای حفاظت از جنگل‌های زاگرس است.

وی با اشاره به بحث جنگل کاری در کشور، گفت: سال گذشته ۲۵ هزار هکتار جنگل کاری در کشور انجام شده که ۲۰ هزار هکتار در حوزه زاگرس بوده و ۱۰ هزار هکتار در استان ایلام بوده است.

غیبی تصریح کرد: امسال ۷۰ هزار هکتار جنگل کاری برای کل کشور در نظرگرفته شده که ۶۰ هزار هکتار آن در حوزه استان های زاگرس نشین است.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، جنگل
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .