کد خبر: ۹۶۸۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
مدیرعامل آتش نشانی کرمان:
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از انجام ۳۴۸ مورد زنده گیری انواع مار طی سه ماه ابتدای سال جاری در شهر کرمان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی عسکری در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۸ مورد زنده گیری انواع مار در منازل شهروندان و محیط شهری توسط آتش نشانان شهر کرمان انجام شده است.

وی به بیان برخی اقدامات اولیه در مقابل مار گزیدگی پرداخت و افزود: در تمامی موارد باید مار گزیدگی را جدی گرفت و سمی تلقی کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با تاکید بر لزوم پرهیز از شکافتن و مکیدن محل گزش، تزریق مواد شیمیایی و دارویی و قرار دادن کیسه یخ در محل گزش گفت: در چنین موارد ضمن تلاش برای حفظ آرامش فرد بیمار باید عضو دچار مارگزیدگی بی حرکت و در سطح پایین‌تری از قلب نگه داشته شود.

عسکری بر لزوم انتقال سریع فرد بیمار به نزدیکترین مرکز درمانی حتی در غیاب علائم مار گزیدگی تاکید کرد و گفت: توصیه می‌شود افراد ضمن پرهیز از تردد غیر ایمن در مکان‌های فاقد دید کافی یا دارای گل و گیاه فراوان در هنگام کوه نوردی و پیاده روی در طبیعت از کفشهای ساقه بلند مانند چکمه و پوتین استفاده کنند.

عسکری با اشاره به اینکه مارهای سمی دارای سر مثلثی بزرگ‌تر از عرض بدن، مردمک چشم بیضی شکل و فرو رفتگی در بین دو چشم هستند، افزود: دندانهای نیش در این گونه مارها بزرگ‌تر از سایر دندان‌ها بوده و قابل تشخیص است.

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با اشاره به اینکه مارهای سمی داری دم کوتاه و معمولاً پوستی رنگین و پر از خط و خال هستند، گفت: مارهای نیمه سمی همه مشخصات مارهای غیر سمی را دارا هستند و مار غیر سمی دارای دم متوسط است؛ دم این گونه از مارها کوتاه‌تر از مارهای غیر سمی و بلندتر از مارهای سمی است.

وی در ادامه به بیان مشخصات مارهای غیر سمی پرداخت و بیان کرد: مارهای غیرسمی سر گرد یا بیضی دارند و از قسمت میانی بدن تا دم باریک می‌شوند.

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: شهروندان در صورت مشاهده مار در منزل و محل اقامت از برخورد تهاجمی با مار پرهیز کرده و با حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تماس بگیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .