کد خبر: ۹۶۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
علی امام، با اعلام اين خبر كه در صورت تامين منابع مالي ايستگاه ميدان امام حسين (ع) طي چند ماه آينده راه‌اندازي و به مدار بهره‌برداري وارد مي شود،گفت: اين ايستگاه در بخش جنوبي خط 6 مترو (حدفاصل دولت آباد تا ميدان ولي عصر(عج) قرار دارد كه نصب 4 عدد پله‌برقي و سه هواساز داخل ايستگاه نيز تكميل شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علي امام، مديرعامل اين شركت به همراه مجري، مديران اجرايي و فني خط 6  و همچنين پيمانكار اين پروژه از روند پيشرفت پروژه ايستگاه تقاطعي ميدان امام حسين (ع) (تقاطع بين خطوط 2 و 6) بازديد كرده و از نزديك در جريان روند تكميل اين پروژه قرار گرفت.
 
وي با اشاره به اينكه ايستگاه ميدان امام حسين (ع) با خط 2 تقاطع دارد، تصريح كرد: با راه‌اندازي اين ايستگاه،  انتقال و جابه‌جايي مسافران جنوب شرقي تهران با خط 2 به سهولت انجام خواهد شد بنابراين در اين جلسه مقرر شد تا با تزريق بودجه  و تسريع در روند تكميل ايستگاه؛ اقدامات لازم براي بهره‌برداري از مجموعه تا دو ماه آينده فراهم شود.
 
وي با اشاره به اينكه اين ايستگاه بيش از 98 درصد  پيشرفت فيزيكي و ساختماني دارد، گفت: با تامين منابع مالي بخش تجهيزاتي شامل سيگنالينگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سيستم تهويه، نصب هواساز و هواكش، پست‌هاي برق و سيستم مخابراتي و كابل كشي نيز به زودي تكميل خواهد شد.
 
امام با اشاره به اينكه با راه‌اندازي اين ايستگاه تبادل مسافر بين خطوط 2 و 6 انجام مي‌شود، تصريح كرد: شهروندان جنوب شرقي تهران علاوه بر ايستگاه شهدا كه با خط 4 تقاطع دارد، مي‌توانند از طريق ايستگاه تقاطعي امام حسين (ع) به خط 2 مترو نيز دسترسي يابند.
 
به‌منظور پيشرفت سريع عمليات اجرايي؛ بازديد و رصد هفتگي مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) از اين ايستگاه، به‌طور مستمر انجام مي‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .