کد خبر: ۹۶۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
دکتر حسین محمدپور زرندی گفت : شهر هوشمند نیز بر خلاف برخی ذهنیت ها که اساس آن را فناوری قلمداد می کنند شهری است بر مبنا و مفهوم سرمایه اجتماعی و مشارکت های شهروندی.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  ، دکتر حسین محمدپور زرندی به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین در حاشیه کنفرانس ملی آموزش با تاکید بر ضرورت ارتقای آموزش منابع انسانی گفت: امروز مهم‌ترین سرمایه در حوزه پیشرفت چه در سطح سازمانی و چه سطح کلان‌تر منابع انسانی است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه انسانی اساس توسعه پایدار شهری به حساب می آید؛ افزود: شهر هوشمند نیز بر خلاف برخی ذهنیت ها که اساس آن را فناوری قلمداد می کنند شهری است بر مبنا و مفهوم سرمایه اجتماعی و مشارکت های شهروندی.


عضو هیات علمی دانشگاه با تاکید بر اینکه حل بسیاری از مشکلات به اصطلاح لاینحل شهرهای ما همچون ترافیک، آلودگی هوا و ... منوط به مشارکت حداکثری مردم است، خاطرنشان نمود: جوامع شهری در هنگامی فرایند بهبود کیفیت زیست شهری را تجربه می کنند که همه اعضای آن یکدل و هم رای درصدد حل معضلات باشند.

دکتر پورزرندی بر ضرروت ارتقای آموزش‌های شهروندی در راستای تقویت مشارکت مردمی در فرایند توسعه شهرها تاکید کرد و گفت: رسانه ها نقش ویژه و حساسی در این زمینه بر عهده دارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اولین حلبی آباد ایران کجا شکل گرفت!؟

اولین حلبی آباد ایران کجا شکل گرفت!؟

اگرچه سابقه شکل گیری سکونتگاههای فقیرنشین در شهرهای بزرگ ایران به پیش از دوران پهلوی باز می گردد، ولی نخستین زاعه ها به مفهوم امروزی در سال های 1325-1320 در ویرانه های آجرپزی جنوب تهران پای گرفت.
چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟

چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟

یک اقتصاددان گفت : کارآفرینی به ویژه فعالیت های استارت آپی هرچند در شرایط کنونی اقتصادی می تواند به عنوان یک شغل زود بازده قلمداد شود اما الزاماتی دارد ،که برای موفقیت باید آنها را بررسی کرد.