کد خبر: ۹۶۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
رئیس کل دادگستری گلستان:
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: مردم می توانند با تماس با دادگستری موارد فساد، درون دستگاه قضایی و دیگر دستگاه های اجرایی را گزارش کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هادی هاشمیان در دیدار با مردم بندرگز اظهارکرد: قوه قضاییه در راستای شفاف سازی و مبارزه با فساد، از مردم برای مشارکت در شناسایی مفاسد دعوت می کند.

وی افزود: مردم می توانند با تماس با دادگستری موارد فساد، درون دستگاه قضایی و دیگر دستگاه های اجرایی را گزارش کنند.

هاشمیان گفت: سال گذشته و امسال با گزارش های مردمی چند کارچاق کن و کسانی که خود را به عنوان قاضی، یا وابسته به مسئولان اجرایی معرفی و از مردم کلاهبرداری می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: پرونده های مربوط به مفاسد اقتصادی هم که رای آنها قطعی شده است مانند سال گذشته از طریق رسانه ها به مردم گزارش می دهیم.

هاشمیان با بیان اینکه مشارکت مردم در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است، افزود: سامانه سجام آماده دریافت گزارش های مردم است.

رئیس کل دادگستری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر به مردم توصیه کرد: معامله و قراردادهای خود را مکتوب و در دفاتر اسناد رسمی ثبت کنند.

هاشمیان گفت: مشاوران املاک فقط می توانند مقدمات معامله را فراهم کنند اما تنظیم قرادادها باید در دفترخانه های رسمی انجام شود تا گرفتار عواقب حقوقی این قراردادها نشوند امری که بسیاری از مردم به علت اعتماد بی جا نادیده می گیرند.

وی در ادامه سخنان خود از ریش سفیدان و معتمدان محلی هم دعوت کرد برای سازش در دعاوی و اختلافات پادرمیانی کنند.

در ادامه برنامه های هفته قوه قضاییه فرداشب هم مسئولان قضایی استان در مسجد بلوچ های شهرستان گالیکش با مردم دیدار و خواسته های آنان را رسیدگی می کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .