کد خبر: ۹۶۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین ،الف) ارزهای دیجیتال (Digital Currencies) چه هستند؟

ارز دیجیتال پولی است که در اینترنت به کار می‌رود.

پول دیجیتال تنها به شکل دیجیتال آن وجود دارد. این پول در دنیای واقعی هیچ معادل فیزیکی ندارد. با این وجود، تمام خصوصیات پول معمولی را دارد. همانند پول کلاسیک، می‌توانید از آن برای دستیابی، تبدیل و یا معاوضه با پول دیگری استفاده نمایید. می‌توان از آن برای پرداخت هزینه کالا و خدماتی مانند خدمات موبایل و ارتباطات اینترنتی، خریدهای آنلاین و سایر خدمات استفاده کرد. ارزهای دیجیتال مرزهای جغرافیایی و سیاسی ندارند، تراکنش‌ها می‌توانند از هر مکانی ارسال شوند و به هر نقطه ای در جهان برسند.

درواقع به حساب‌های دیجیتال و کیف پول‌های الکترونیک می‌توان به مانند سپرده‌های بانکی نگاه کرد.

ب) ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrencies) چه هستند؟

ارزهای رمزنگاری شده گونه‌ای از ارزهای دیجیتال هستند.

ارز رمزنگاری شده یک نوع دارایی است که به عنوان ابزاری برای معاوضه به کار می‌رود. این ارز قابل اعتماد به نظر می‌رسد زیرا بر اساس رمزنگاری بنا نهاده شده است. یکی از اهداف اصلی رمزنگاری ارتباطات است و چگونگی ایمن نگه داشتن آن. رمزنگاری الگوریتم‌ها و پروتکل‌هایی را ایجاد و تحلیل می‌کند که در حین ارتباط و گفتگو با اشخاص ثالث هیچ اطلاعاتی تغییر نکند و یا دچار وقفه نشود. رمزنگاری ترکیبی از تعداد زیادی از علوم مختلف است که ریاضیات پایه آن است. ریاضیات به الگوریتم‌ها و پروتکل‌ها استحکام و قدرت می‌بخشند.

ارزهای رمزنگاری شده از بلاک‌چین و یک دفترکل توزیع شده استفاده می‌کنند. به این معنا که هیچ قدرت ناظر متمرکزی تمام فعالیت‌ها را در شبکه کنترل نمی‌کند. این ویژگی بین تمام کاربران وجود دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار