کد خبر: ۹۶۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه مطرح کرد
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از اهدا ۸۴ سری جهیزیه به نوعروسان کرمانشاهی با مشارکت روحانیون و مساجد استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الاسلام اسماعیل قبادی در آیین اهدای ۸۴ جهیزیه که با همکاری روحانیون و مساجد استان کرمانشاه تهیه و تدارک دیده شده است، اظهار داشت: این خدمات تحت نظارت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی و مجموعه های زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری خدمات زیادی تاکنون ارائه کرده است، افزود: این خدمات بیشتر در راستای خدمت رستانی به مناطق محروم و دور افتاده بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: کل جهیزیه هایی که به واسطه روحانیون و مساجد در سراسر کشور تهیه شده ۱۰۰۰ جهیزیه است که سهم استان کرمانشاه در این راستا ۸۴ مورد است.

وی با بیان اینکه در این جهیزیه ها حدود ۱۲ قلم از ضروریات زندگی برای زوج های جوان تعریف شده است، عنوان کرد: البته لازم است به استان مرزی و استانی که ۸ سال شاهد دفاع مقدس بوده توجه بیشتری شود.

حجت الاسلام قبادی تاکید کرد: از خیرین تقاضا می شود جوانان را در ۲ امر مقدس ازدواج و اشتغال حمایت کنند تا در استان کرمانشاه شاهد افزایش آمار ازدواج باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: مسیر تقویت مسجد یعنی تقویت ولایت و دین اسلام و در این راه لازم است از سوی مسجد و روحانیون خدمات چشمگیری به مردم جامعه ارائه شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در گذشته مساجد محور تمامی کار ها بودند، افزود: امروز می بینیم مساجد ما از حضور مسئولین ادارات خالیست و مساجد به فراموشی سپرده شده اند.

وی عنوان کرد: در گذشته حتی صندوق‌های رای در مساجد گذاشته می‌شد اما امروز با برداشتن این صندوق های رای نادانسته مساجد را از حضور پرشور مردم خالی کردیم.

حجت الاسلام قبادی رسالت اصلی روحانیون را حضور در مساجد عنوان کرد و گفت: یکی از انحرافاتی که در سالهای اخیر شاهد آن هستیم این است که روحانیون مساجد را اولویت اول کاری خود قرار نداده و حضور خود در مساجد را کمرنگ کرده اند.

وی تاکید کرد: ائمه جماعات مساجد باید مشارکت و اعتماد مردم را در امورات مختلف جلب کنند.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمانشاه ، جهزیه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .