کد خبر: ۹۶۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
مدیرکل بیمه سلامت کردستان:
مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: در حال حاضر هفت شهرستان این استان به سیستم نسخه نویسی الکترونیکی مجهز شده اند و کار تجهیز سه شهرستان دیگر نیز تا ابتدای تیر ماه به اتمام می‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، انور اسماعیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان، اظهار داشت: قرار بود تا پایان سال تمامی مطلب پزشکان عمومی و متخصص، داروخانه‌ها و مراکز پا را کلینیک بخش خصوصی به سیستم نسخه نویسی الکترونیکی مجهز شوند که با توجه به اینکه زیرساخت‌های اجرای این کار در کردستان فراهم بود در حال حاضر تنها سه شهرستان بانه، بیجار و دیواندره به این شبکه متصل نشده‌اند.

وی به سفر قریب‌الوقوع رئیس سازمان بیمه سلامت کشور به استان کردستان اشاره کرد و افزود: سعی می‌کنیم تا قبل از ورود دکتر موهبتی این سه شهرستان نیز به این سیستم مجهز شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان ادامه داد: در حوزه بیمارستان‌های دولتی نیز کار الکترونیکی شدن پرونده‌های بیمارستان کوثر سنندج به عنوان پایلوت طی چند روز آینده آغاز می‌شود و پس از آن دیگر بیمارستان‌ها نیز به سیستم نسخه نویسی الکترونیکی مجهز می‌شوند و امیدواریم بتوانیم این کار را تا پایان سال به اتمام برسانیم.

اسماعیلی یادآور شد: اگر کلیه مراکز خصوصی و دولتی تا پایان سال به این شبکه متصل شوند در استان کردستان در سال ۹۹ دیگر شاهد دفترچه درمانی کاغذی نخواهیم بود و کلیه فعالیت‌های خدمات درمانی الکترونیکی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد جمعیت استان کردستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این رقم ۶۰ درصد آن را روستاییان تشکیل می‌دهند و صورت الکترونیکی شدن نسخه نویسی بسیاری از هزینه‌های جاری که بار مالی بسیاری نیز برای این سازمان دارد، حذف می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با بیان اینکه ۹۰ درصد پزشکان حاضر در مراکز بهداشت و درمان روستایی در همان محل مستقر هستند، گفت: اگر مردم به پزشکان عمومی حاضر در این درمانگاه‌ها اعتماد داشته باشند هم بار مالی که به آنان در صورت مراجعه به پزشکان حاضر در سطح شهرها تحمیل می‌شود، کم می‌شود و هم هزینه‌های اضافه‌ای برای این سازمان در بر نخواهد داشت.

اسماعیلی اظهار داشت: حق ویزیت پزشکان مستقر در مراکز روستایی ۵۰۰ تومان است در صورتی که با مراجعه به پزشکان بخش خصوصی در سطح شهر باید بین ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان پرداخت کنند و این علاوه بر هزینه‌های رفت و آمد و خطرات جانی است که باید برای طی کردن مسیر بپذیرند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۳۶ قلم دارویی در مراکز درمانی روستایی وجود دارد، افزود: در صورت انجام خدماتی مانند آزمایش‌های مختلف نیز تنها ۱۵ درصد مبلغ آن توسط بیمه شدگان روستایی پرداخت می‌شود که در صورت مراجعه به مراکز شهری این رقم ۷۵ درصد کل هزینه‌ها را شامل می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بیمه سلامت اشاره کرد و ادامه داد: در این تفاهم نامه کشوری قرار شد که یک میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش کمیته امداد کشور دفترچه درمانی بیمه سلامت را دریافت کنند که سهم کردستان در این طرح پوشش ۴۳ هزار نفر بود که تا امروز ۳۰ هزار نفر از این تعداد دفترچه‌های آنان صادر شده است.

اسماعیلی یادآور شد: کردستان در این زمینه بر اساس آمارهای مستند جزء استان‌های پیشتاز است چرا که منتظر مراجعه مددجویان کمیته امداد برای دریافت دفترچه نبوده و با دریافت اطلاعات مددجویان از کمیته امداد، خود اقدام به صدور دفترچه برای این افراد کرده است.

وی در ادامه سخنان خود به بحث همپوشانی بیمه‌ای اشاره کرد و بیان کرد: در ابتدای اجرای طرح بیمه سلامت مشکلات بسیاری در این حوزه داشتیم و افرادی بودند که علیرغم اینکه تحت پوشش بیمه‌های دیگر مانند تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و یا کمیته امداد بودند، دفترچه بیمه سلامت را نیز دریافت کرده بودند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: با بررسی‌های انجام شده بخش زیادی از این افراد شناسایی شدند و دفترچه‌های آنان باطل شد و در سال ۹۷ نیز ۸۰ هزار که شامل همپوشانی بیمه‌ای بودند شناسایی و حذف شدند و پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری نیز ۳۵ هزار نفر دیگر نیز شناسایی شوند و افراد دارای مشکل همپوشانی بیمه‌ای در پایان سال به صفر برسند.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات ارائه شده به بیماران خاص اشاره کرد و اظهار داشت: پنج بیماری ام‌اس، هموفیلی، پیوند کلیه، تالاسمی و دیالیز به عنوان بیماری خاص تحت پوشش بیمه درمانی سلامت تعیین شده‌اند و افرادی که در رابطه با این بیماری‌ها نیاز به خدمات درمانی و دارویی دارند در کلیه مراکز دولتی می‌توانند خدمات رایگان دریافت کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در بحث بیماران خاص ۲۵ میلیارد تومان هزینه در کردستان صرف شده است، افزود: در رابطه با بیماران خاص تا سال گذشته هزار و ۶۴۰ نفر تحت پوشش بیمه سلامت بودند که امسال با تجمیع بیمه شدگان کمیته امداد نیز این تعداد به حدود دو هزار نفر می‌رسد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با اشاره به بیماران صعب‌العلاج، ادامه داد: متأسفانه این افراد شامل خدمات بیمه‌ای رایگان نمی‌شوند اما با توجه به اینکه هزینه‌های درمان و داروی آنان بسیار بالا است سعی می‌کنیم حداکثر حمایت را از آنان داشته باشیم.

اسماعیلی یادآور شد: همچنین در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد از خدمات درمانی که مردم کردستان به آن نیاز دارند در همین استان انجام می‌شود و نیازی نیست که مردم برای دریافت خدمات درمانی به استان‌های دیگر مراجعه کنند.

وی بیان کرد: با توجه به سیاست‌های بیمه سلامت سعی می‌کنیم حداکثر حمایت را از کسانی که به خدمات درمانی نیازمند هستند، انجام دهیم و به نیازمندان واقعی خدمات لازم را ارائه دهیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .