کد خبر: ۹۶۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
معاون عمرانی استانداری البرز:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری در همه حوزه‌های آبریز البرز ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی درویش پور در نشست «تأثیر اقدامات منابع طبیعی و آبخیزداری در پیشگیری و کاهش وقوع مخاطرات زیست‌محیطی و ضرورت انسجام بین دستگاهی در مدیریت مطلوب سرزمین» که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: نگرش‌ها در خصوص مقابله با مخاطرات زیست‌محیطی نیاز به تغییر دارد؛ زیرا منشاء بسیاری از این مخاطرات، انسان است.

وی در ادامه تأکید کرد: سیل، خشک‌سالی، فرونشست زمین و یا رانش آن ازجمله حوادثی است که باید آسیب‌شناسی شود و در ادامه اقدامات مؤثر برای کاهش خسارت‌های ناشی از این موارد را دنبال کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز عنوان کرد: در اجرای سازه‌ها و پروژه‌های ساختمانی مواردی ازجمله رعایت حریم رودخانه و مسیرهای کنونی و دائمی گام‌های مهم و مؤثری در راستای مقابله با رخدادهای خسارت آور است.

درویش پور در ادامه بر اهمیت اجرای پروژه‌های آبخیزداری تأکید کرد و گفت: فعالیت‌های مشارکتی و اقدامات فرهنگی بیشتری در این زمینه لازم است.

وی بیان کرد: لازم است که در تمام حوزه‌های آبریز به اجرای طرح‌های آبخیزداری توجه شود، البرز در این راستا ظرفیت‌های قابل‌توجهی برخوردار است که باید در سایه توجه هر بیشتر از این موارد استفاده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .