کد خبر: ۹۶۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: تابستان امسال تا پایان شهریور ماه تعداد واحدهای بوم گردی استان به ۵۰ واحد افزایش می یابد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جلیل جباری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز فصل گرما و آب و هوای مناسب استان برای گردشگری تابستان در این منطقه افزود: تا پایان شهریورماه ۳۰ واحد بوم گردی به تعداد واحدهای استان افزوده می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون نزدیک ۲۰ واحد بوم گردی در سطح استان به خصوص در شهرهای سردشت و پیرانشهر فعال و مشغول فعالیت است گفت: تاکنون ۱۵۰ درخواست احداث اقامتگاه بوم گردی در استان به این اداره کل ارائه و برای ۱۰۰ واحد از آنها تاکنون مجوز صادر شده است.

جباری با تاکید بر اینکه توسعه اقامتگاه های سنتی و واحدهای بوم گردی در استان امسال در دستور کار ویژه این اداره کل قرار دارد خاطرنشان کرد: افزایش این واحدها علاوه بر معرفی پتانسیل های گردشگری منطقه برای روستاییان، زمینه اشتغال و درآمدزایی هم برای آنان فراهم می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ارائه تسهیلات ویژه، تسهیل در شرایط برای اخذ مجوز را یکی از راه های افزایش تعداد واحدهای بوم گردی در استان عنوان کرد و افزود: همچنین برای متقاضیان ساخت واحدهای بوم گردی هم دوره های آموزشی ویژه از جمله شیوه های استقبال و میزبانی از گردشگران و میهمانان برگزار می شود.

جباری اضافه کرد: احداث اقامتگاه های بوم گردی یکی از مهمترین نمونه های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است که با تکیه به امکانات بومی و ظرفیت های محلی، موجب رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت ها در بخش گردشگری می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی یادآور شد: امسال ضمن حمایت از صنعت بوم گردی در استان به دلیل گردشگر پذیر بودن استان در فصل تابستان برنامه های متعددی از جمله برگزاری جشنواره های فرهنگی، گردشگری در شهرهای مختلف، معرفی محورهای جدید گردشگری، برگزاری استارت آپ های حوزه گردشگری با همکاری تشکلهای مردم نهاد اجرا می شود.

آذربایجان غربی دارای ۴۹ روستای هدف گردشگری است که روستاهای امامزاده، بند و گورچین قلعه ارومیه، پردانان پیرانشهر، شلماش سردشت، باغچه جوق ماکو و حسنلوی نقده و بسطام چاپپاره در آذربایجان غربی از بین ۲۰۰ روستای زیبای استان به عنوان روستای تاریخی و دارای جاذبه های طبیعی معرفی شده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .