کد خبر: ۹۶۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
معاون میراث فرهنگی استان تهران در خصوص انتشار برخی اخبار در شبکه‌های مجازی در خصوص ماهیت و محتوای کوزه‌های سفالی کشف شده در ورامین گفت : کوزه‌های سفالی کشف شده در ورامین شکسته و خالی بودند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه؛ ظروف سفالی بدست آمده در حفاری چاه از ابتدا شکسته در دل خاک بدست آمده است گفت : تنها مرجع اعلام اخبار باستان شناسی در استان تهران نظر کارشناسان معاونت میراث فرهنگی استان تهران است که از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

معاون میراث فرهنگی تهران گفت: سفال‌ها حین عملیات حفر یک حلقه چاه جذبی در خارج از محوطه امامزاده یحیی (ع) برای جمع آوری آب باران و آب سطحی کشف شد که پس از اطلاع از این موضوع کارشناسان معاونت میراث فرهنگی در محل حاضر و عملیات عمرانی متوقف شد.

شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: اظهار نظر نهایی و اتخاذ تصمیم علمی در این خصوص منوط به انجام مطالعات باستان شناسی در محدوده مورد نظر بوده و با انجام هماهنگی های لازم با شهرداری ورامین و پژوهشکده باستان شناسی، پس از انجام مطالعات تکمیلی، نتایح اعلام خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.