کد خبر: ۹۶۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان گفت: تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه شامل موتور، شاسی، اتاق و نیز رنگ بدون اخذ مجوز از سوی راهنمایی و رانندگی ممنوع است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ رمضان نادری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: برابر ماده ۳۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی کشور تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه شامل موتور، شاسی، اتاق و نیز رنگ بدون مجوز راهنمایی و رانندگی ممنوع بوده و در صورتی که بدون مجوز اقدام به تعویض موارد فوق شود، مالک به پرداخت جریمه ملزم می شود.

وی افزود: بنا به تشخیص واحد رسیدگی به اعتراضات مندرج در ماده پنج قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، متخلف ملزم به پرداخت جریمه به مبلغ یک چهارم تا یک هشتم) قیمت قطعه و یا رنگ تغییریافته خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان ادامه داد: در صورت عدم کشف فساد در احراز اصالت قطعه تعویض شده و خودرو نسبت به اصلاح سند پس از طی شدن مراحل قانونی و پرداخت جرائم در نظر گرفته شده، اقدام لازم به عمل می آید.

نادری یادآور شد: همچنین چنانچه قطعه تغییر یافته فاقد استانداردهای لازم و مقررات فنی باشد، نسبت به اوراق کردن خودرو برابر قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی کشور اقدام می شود.

وی بیان کرد: از شهروندان درخواست داریم بدون هماهنگی با پلیس راهنمایی و رانندگی و بدون اخذ مجوز قانونی در راستای تغییر و تعویض قطعات اصلی خودروی خود اقدامی انجام ندهند تا در اینده دچار مشکل نشوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

استادیار دانشگاه امام باقر (ع) با اشاره به اقتصاد نفت پایه که شکننده ترین عنصر اقتصاد کشور بوده گفت: همانطور که امروز از تجارب نیروهای دفاعی در کشور برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی استفاده می شود با انتقال این تجربیات در یک سیستم هم افزا همه می توانند از این ظرفیت در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.