کد خبر: ۹۶۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان گفت: تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه شامل موتور، شاسی، اتاق و نیز رنگ بدون اخذ مجوز از سوی راهنمایی و رانندگی ممنوع است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ رمضان نادری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: برابر ماده ۳۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی کشور تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه شامل موتور، شاسی، اتاق و نیز رنگ بدون مجوز راهنمایی و رانندگی ممنوع بوده و در صورتی که بدون مجوز اقدام به تعویض موارد فوق شود، مالک به پرداخت جریمه ملزم می شود.

وی افزود: بنا به تشخیص واحد رسیدگی به اعتراضات مندرج در ماده پنج قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، متخلف ملزم به پرداخت جریمه به مبلغ یک چهارم تا یک هشتم) قیمت قطعه و یا رنگ تغییریافته خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان ادامه داد: در صورت عدم کشف فساد در احراز اصالت قطعه تعویض شده و خودرو نسبت به اصلاح سند پس از طی شدن مراحل قانونی و پرداخت جرائم در نظر گرفته شده، اقدام لازم به عمل می آید.

نادری یادآور شد: همچنین چنانچه قطعه تغییر یافته فاقد استانداردهای لازم و مقررات فنی باشد، نسبت به اوراق کردن خودرو برابر قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی کشور اقدام می شود.

وی بیان کرد: از شهروندان درخواست داریم بدون هماهنگی با پلیس راهنمایی و رانندگی و بدون اخذ مجوز قانونی در راستای تغییر و تعویض قطعات اصلی خودروی خود اقدامی انجام ندهند تا در اینده دچار مشکل نشوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.