کد خبر: ۹۶۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
مدیرعامل جامعه خییری مدرسه‌ساز کشور گفت: جاری شدن سیلاب بهاره در برخی استان‌ها به یک هزار و ۲۰۰ مدرسه خسارت وارد کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، «محمدرضا جعفری» روز پنجشنبه در پیام ویدئویی که به بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی ارسال کرده بود، افزود: ۲۰۰ مدرسه از مجموع این مدارس باید نوسازی و تحویل آموزش و پرورش این مناطق شود.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در جشنواره خیران مدرسه ساز کشور در استان تهران توسط خیران برای ساخت این مدارس تعهد شده است.

مدیرعامل جامعه خبری مدرسه‌ساز کشور یادآور شد: ۷۰ مدرسه در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه تخریب شد که با کمک خیران کشور ۱۸۰ واحد ساخته و به آموزش و پرورش این مناطق تحویل شد.

جعفری گفت: جشنواره خیران مدرسه ساز امسال با رویکرد افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیران برگزار شده و امید می رود که با کمک خیران و بخش دولتی زمینه رفع مشکلات، ایمن سازی و استاندارد سازی کلاس‌های درس در کشور فراهم شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۱۸۰ میلیارد ریال در بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز این استان توسط خیران پارسال تعهد شد و تا کنون ۸۰ درصد این تعهدات محقق شده است.

«حسین محمدی» افزود: با توجه به کمک‌های خیران مدرسه ساز استان مرکزی در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان پیش بینی می‌شود تعهدات خیران در سال جاری نسبت به سال گذشته یک و نیم برابر افزایش یابد.

وی ادامه داد: ۳۲ طرح آموزشی در سال گذشته توسط اداره کل نوسازی و تجهیز استان مرکزی به آموزش و پرورش استان تحویل شد که از مجموع این طرح‌ها ۱۰ مورد به صورت تمام خیر ساز و ۱۹ طرح به صورت مشارکتی توسط بخش دولتی و خیران ساخته و تجهیز شده است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۶۲۰ میلیارد ریال سال گذشته علاوه بر کمک خیران توسط دولت برای ساخت و تجهیز مدارس استان هزینه شده است.

محمدی یادآور شد: پنج هزار و ۷۴ کلاس درس تاکنون توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و خیران استان استاندارد سازی شده است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۸۸ کلاس درس در استان مرکزی نیازمند مقاوم سازی و استاندارد سازی دارند که هدایت خیران برای استاندارد سازی این کلاس‌ها از برنامه‌های اولویت دار این اداره کل در سال جاری است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطر نشان کرد: ۸۱ کلاس کانکسی در این استان وجود دارد که جمع آوری این کلاس‌ها از دیگر برنامه‌های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان در سال جاری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)