کد خبر: ۹۶۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
مدیرعامل جامعه خییری مدرسه‌ساز کشور گفت: جاری شدن سیلاب بهاره در برخی استان‌ها به یک هزار و ۲۰۰ مدرسه خسارت وارد کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، «محمدرضا جعفری» روز پنجشنبه در پیام ویدئویی که به بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی ارسال کرده بود، افزود: ۲۰۰ مدرسه از مجموع این مدارس باید نوسازی و تحویل آموزش و پرورش این مناطق شود.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در جشنواره خیران مدرسه ساز کشور در استان تهران توسط خیران برای ساخت این مدارس تعهد شده است.

مدیرعامل جامعه خبری مدرسه‌ساز کشور یادآور شد: ۷۰ مدرسه در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه تخریب شد که با کمک خیران کشور ۱۸۰ واحد ساخته و به آموزش و پرورش این مناطق تحویل شد.

جعفری گفت: جشنواره خیران مدرسه ساز امسال با رویکرد افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیران برگزار شده و امید می رود که با کمک خیران و بخش دولتی زمینه رفع مشکلات، ایمن سازی و استاندارد سازی کلاس‌های درس در کشور فراهم شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۱۸۰ میلیارد ریال در بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز این استان توسط خیران پارسال تعهد شد و تا کنون ۸۰ درصد این تعهدات محقق شده است.

«حسین محمدی» افزود: با توجه به کمک‌های خیران مدرسه ساز استان مرکزی در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان پیش بینی می‌شود تعهدات خیران در سال جاری نسبت به سال گذشته یک و نیم برابر افزایش یابد.

وی ادامه داد: ۳۲ طرح آموزشی در سال گذشته توسط اداره کل نوسازی و تجهیز استان مرکزی به آموزش و پرورش استان تحویل شد که از مجموع این طرح‌ها ۱۰ مورد به صورت تمام خیر ساز و ۱۹ طرح به صورت مشارکتی توسط بخش دولتی و خیران ساخته و تجهیز شده است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۶۲۰ میلیارد ریال سال گذشته علاوه بر کمک خیران توسط دولت برای ساخت و تجهیز مدارس استان هزینه شده است.

محمدی یادآور شد: پنج هزار و ۷۴ کلاس درس تاکنون توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و خیران استان استاندارد سازی شده است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۸۸ کلاس درس در استان مرکزی نیازمند مقاوم سازی و استاندارد سازی دارند که هدایت خیران برای استاندارد سازی این کلاس‌ها از برنامه‌های اولویت دار این اداره کل در سال جاری است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطر نشان کرد: ۸۱ کلاس کانکسی در این استان وجود دارد که جمع آوری این کلاس‌ها از دیگر برنامه‌های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان در سال جاری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.