کد خبر: ۹۶۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
مدیرکل محیط زیست استان همدان:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از کشف چهل و سومین غار استان همدان در نهاوند خبر داد و گفت: این غار در ارتفاعات «بانه سر» کشف شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عادل عربی در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران که به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد از کشف چهل و سومین غار استان همدان در نهاوند خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان دبیر کارگروه غارشناسی این استان است، شناسایی غارهای استان و تهیه شناسنامه و درجه‌بندی آنها انجام و به کارگروه ملی غارشناسی کشور ارسال شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با تأکید بر اینکه قرار است امسال با اختصاص اعتبار، غارهای مهم استان همدان شناسایی شوند، بیان کرد: امسال به حوزه‌های مغفول مانده محیط زیست از جمله مقوله غارها و گردشگری محیط زیست می‌پردازیم.

عربی با بیان اینکه تاکید استاندار همدان ورود به این موضوعات و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای رونق گردشگری است، گفت: غار مورد اشاره با مشارکت مردم کشف شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه غار کشف شده در نهاوند ۵ متر ارتفاع دارد و یک راهرو و یک تالار را شامل می‌شود، گفت: این غار در زمره غارهای خشک قرار دارد و ۱۵ متر از طول آن شناسایی شده است.

وی به غار سراب نیز اشاره کرد و بابیان اینکه غار آبی سراب ۲۰۱ هکتار را در بر می‌گیرد و به عنوان یک اثر طبیعی ملی مطرح شده است، افزود: اگر این غار به عنوان اثر طبیعی ملی تصویب شود ممنوعیت ورود گردشگر نخواهد داشت و می‌توان از آن استفاده کرد هر چند در حال حاضر این منطقه رها شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان به موضوع فروچاله‌های ایجاد شده در دشت کبودرآهنگ و مناطق مختلف استان همدان نیز اشاره کرد و بااشاره به انجام برخی اقدامات برای جلوگیری از افزایش تعداد فروچاله ها عنوان کرد: دشت‌های فامنین، قهاوند و کبودرآهنگ ممنوعه است و دلیل ایجاد فروچاله‌ها نیز بهره‌برداری بیش از حد از منابع آبی زیرزمینی این مناطق است.

عربی با تأکید بر اینکه طرح آمایش باید در استان همدان جدی گرفته شود، گفت: در صورت اجرای این طرح فروچاله‌ها ایجاد نمی‌شدند کمااینکه باید از ایجاد صنابع آب‌بر در دشت‌های همدان خودداری کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)