کد خبر: ۹۶۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
فرماندار اراک تاکید کرد؛
فرماندار اراک گفت: بخشی از فضای بازار تاریخی اراک از جمله سراهای بازار، پتانسیل آن را دارد که بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی در آن راه اندازی شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین بختیاری در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان اراک اظهار داشت: در اراک با توجه به مرکز استان بودن، میزان تولید واحدهای صنعتی قابل قبول نیست.

فرماندار اراک بیان کرد: ایجاد واحدهای صنعتی کوچک در شهرستان اراک به مشکلات کمتر همراه با ایجاد اشتغال می انجامد. در بخش ساروق پتانسیل خوبی برای انجام کار اقتصادی، گردشگری و کارهای اقتصادی کلان وجود دارد.

بختیاری اظهار کرد: همچنین بخش معصومیه شهرستان اراک در زمینه تولید صنایع دستی از پتانسیل مطلوبی برخوردار است.

وی گفت: حدود ۹۵ درصد از مشکلات گلخانه ای روستای امان آباد اراک حل شده و موجب رضایتمندی فعالان این حوزه شده است. در مجاورت آن در روستای رودباران نزدیک به ۱۵ واحد گلخانه ای وجود دارد که ساماندهی آن می تواند جزء برنامه های قابل پیگیری و مهم در بخش اقتصادی باشد.

فرماندار اراک در خصوص عملیاتی کردن احداث شهرک صنعتی شماره ۴ (امیرکبیر) اراک گفت: در مصوبه هیات وزیران در خصوص ایجاد شهرک صنعتی در شرق اراک، از سال ۸۴ تاکنون به دلیل ممنوعیت استقرار صنایع در شهر اراک در شعاع ۳۰ کیلومتری، محدوده حریم شهر جدید امیر کبیر و محدوده مناطق حفاظت شده هفتاد قله، مکان یابی زمین برای ایجاد این شهرک صنعتی با محدودیت مواجه شده است و باید راهکار لازم برای مکان یابی منطقه را انجام دهند.

وی همچنین به تکمیل و توسعه محدوده صنعتی ابراهیم آباد با همکاری بنیاد مسکن، اداره آب و فاضلاب و شرکت گاز تاکید کرد.

فرماندار اراک با اشاره به بازنگری طرح امکان سنجی ایجاد شهرک و بازارچه های صنایع دستی در شهرستان اراک اظهار کرد: با وجود ۹ سرا در بازار، ما متقاضی استفاده از فضای بازار اراک برای ایجاد بازارچه های صنایع دستی هستیم.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، فرماندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)