کد خبر: ۹۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
مسئول واحد آتش نشانی شهرداری بیجار از بروز حریق مراتع حفاظت شده محیط زیست واقع در محدوده تاریخی و طبیعی قلعه گبرها خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رسول حیدری در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به آتش‌سوزی در مراتع حفاظت شده محیط زیست واقع در محدوده تاریخی _ طبیعی قلعه گبرها (قلا قَه ورَه) اظهار داشت: با توجه به بارش‌های صورت گرفته در سال جاری و رویش گیاهان خود رو در دامان طبیعت و مراتع و خشک شدن این گیاه هان امکان بروز آتش سوزی وجود دارد.

وی افزود: پس از گزارشات واصله، پرسنل ادارات محیط زیست، منابع طبیعی و آتش نشانی مبنی بر آتش‌سوزی در مراتع حفاظت شده محیط زیست واقع در محدوده تاریخی _ طبیعی قلعه گبرها (قلا قَه ورَه) واحد آتش نشانی با حضور در منطقه، طی عملیاتی که تا غروب به طول انجامید، موفق به مهار آتش سوزی شد و از سرایت به مراتع همجوار که وسعت زیادی دارد، جلوگیری کرد.

حیدری به صعب العبور بودن منطقه اتش سوزی اشاره کرد و گفت: وسعت آتش سوزی و سخت گذر بودن منطقه مهار آتش را برای نیروهای امدادی بسیار سخت‌تر کرد اما خوشبختانه با مهارت و سرعت عمل پرسنل ادارات مذکور، عملیات با موفقیت به انجام رسید.

وی تاکید کرد: بارندگی‌های مناسب، رشد و نمو گیاهان و خشک شدن آنها با گرمای هوا شرایط را برای آتش‌سوزی و سرایت آن فراهم می‌کند بنا بر این از مردم و گردشگران خواهشمندیم از روشن کردن آتش و رها کرد وسایل آتش زا در مراتع خودداری کنند.

مسئول واحد آتش نشانی بیجار اضافه کرد: حتی یک بطری شکسته شیشه‌ای و یا یک بطری آب معدنی با چندین قطره آب موجود در آن می‌تواند نور خورشید را متمرکز و ایجاد آتش سوزی نماید که موجب خسارت‌های جبران ناپذیری در طبیعت می‌شود.

وی در پایان بیان داشت: امیدواریم با رعایت اصول ایمنی بتوانیم محافظان و میراث بانان شایسته ای برای منابع ملی سرزمین مادریمان باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)