کد خبر: ۹۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
مسئول واحد آتش نشانی شهرداری بیجار از بروز حریق مراتع حفاظت شده محیط زیست واقع در محدوده تاریخی و طبیعی قلعه گبرها خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رسول حیدری در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به آتش‌سوزی در مراتع حفاظت شده محیط زیست واقع در محدوده تاریخی _ طبیعی قلعه گبرها (قلا قَه ورَه) اظهار داشت: با توجه به بارش‌های صورت گرفته در سال جاری و رویش گیاهان خود رو در دامان طبیعت و مراتع و خشک شدن این گیاه هان امکان بروز آتش سوزی وجود دارد.

وی افزود: پس از گزارشات واصله، پرسنل ادارات محیط زیست، منابع طبیعی و آتش نشانی مبنی بر آتش‌سوزی در مراتع حفاظت شده محیط زیست واقع در محدوده تاریخی _ طبیعی قلعه گبرها (قلا قَه ورَه) واحد آتش نشانی با حضور در منطقه، طی عملیاتی که تا غروب به طول انجامید، موفق به مهار آتش سوزی شد و از سرایت به مراتع همجوار که وسعت زیادی دارد، جلوگیری کرد.

حیدری به صعب العبور بودن منطقه اتش سوزی اشاره کرد و گفت: وسعت آتش سوزی و سخت گذر بودن منطقه مهار آتش را برای نیروهای امدادی بسیار سخت‌تر کرد اما خوشبختانه با مهارت و سرعت عمل پرسنل ادارات مذکور، عملیات با موفقیت به انجام رسید.

وی تاکید کرد: بارندگی‌های مناسب، رشد و نمو گیاهان و خشک شدن آنها با گرمای هوا شرایط را برای آتش‌سوزی و سرایت آن فراهم می‌کند بنا بر این از مردم و گردشگران خواهشمندیم از روشن کردن آتش و رها کرد وسایل آتش زا در مراتع خودداری کنند.

مسئول واحد آتش نشانی بیجار اضافه کرد: حتی یک بطری شکسته شیشه‌ای و یا یک بطری آب معدنی با چندین قطره آب موجود در آن می‌تواند نور خورشید را متمرکز و ایجاد آتش سوزی نماید که موجب خسارت‌های جبران ناپذیری در طبیعت می‌شود.

وی در پایان بیان داشت: امیدواریم با رعایت اصول ایمنی بتوانیم محافظان و میراث بانان شایسته ای برای منابع ملی سرزمین مادریمان باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.