کد خبر: ۹۶۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی سال گذشته در مجموع برای توسعه ارتباطات در مناطق شهری سطح استان کردستان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار داشت: در یکسال گذشته برای توسعه ارتباطی شهری کردستان فعالیت‌های مختلف انجام گرفته اما در خصوص فعالیت‌های روستایی اقدامات قابل توجهی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی توسعه ارتباطات در روستاهای کردستان امروز آغاز می‌شود، افزود: از یک هزار و ۳۰۹ روستای بالای ۲۰ خانواده جمعیت در استان کردستان، هم اکنون ۵۰۰ روستا به شبکه ملی ارتباط روستایی متصل نیستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در روستاهای کردستان مقداری عقب ماندگی تاریخی داریم که توسعه آن نیازمند برنامه‌ریزی های گسترده است که در این راستا معاونت‌های مربوطه این وزارتخانه از دو هفته قبل به این استان سفر کرده‌اند.

گفتنی است بازدید از شرکت دانش بنیان کهربا گستر فناوری واقعیت افزوده و تولید پرینترهای سه بعدی، نهادهای توسعه کسب و کارهای حوزه فاوا در پارک علم و فناوری استان از جمله برنامه‌های سفر جهرمی به کردستان است.

وی همچنین از مجتمع ICT استان کردستان بازدید می‌کند و در نشستی با جوانان و مدیران استارت آپ های حوزه فاوا حضور می‌یابد، شرکت در شورای اداری استان و حضور در صدا و سیمای مرکز کردستان برای تشریع فعالیت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این استان از دیگر برنامه‌های آذری جهرمی و هیئت همراه در سفر یک روزه به کردستان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

استادیار دانشگاه امام باقر (ع) با اشاره به اقتصاد نفت پایه که شکننده ترین عنصر اقتصاد کشور بوده گفت: همانطور که امروز از تجارب نیروهای دفاعی در کشور برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی استفاده می شود با انتقال این تجربیات در یک سیستم هم افزا همه می توانند از این ظرفیت در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.