کد خبر: ۹۶۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
پس از پلمپ یکی از بزرگترین پروژهای گردشگری مطرح شد
پروژه سرمایه گذاری طرق مشهد که زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار در حال اجرا است با گذشته بیش از یک سال از آغاز هنوز مجوزهای لازم را از میراث فرهنگی اخذ نکرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خبر پلمپ یکی از بزرگترین پروژه‌های سرمایه گذاری معروف به «طرق» به دلیل عدم اخذ برخی مجوزها در حوزه اقامتی توسط اداره اماکن نیروی انتظامی در رسانه‌ها منتشر شد و نگرانی‌هایی در خصوص تخلف در این پروژه را به دنبال داشت.

مسئولان میراث فرهنگی خراسان رضوی طی نشدن فرآیندهای قانونی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل داری را علت پلمب، مهر و موم و توقف ساخت این پروژه گردشگری عنوان کرده اند.

پس از گذشته یک روز از پلمپ این پروژه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در خبری که توسط روابط عمومی استانداری منتشر شد اعلام کرد بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته بین استاندار و دادستان مقرر شد شرکت مسئول آن قسمت از سرمایه گذاری‌هایی را که نیاز به اخذ مجوز از اداراه کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دارد را بعد از هماهنگی لازم با این سازمان اجرا نماید و سایر پروژه‌های در حال انجام که مجوز دستگاه‌های مسئول را دارد با قوت ادامه پیدا کند.

علی رسولیان مجموع سرمایه گذاری‌های شرکت فوق در مشهد حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: فعالیت‌های این شرکت در چهارچوب مجوزهای قانونی مورد حمایت است و در همین راستا اعلام آمادگی می‌کنیم هر جا مشکلی در خصوص فعالیت‌های سرمایه گذاری وجود داشته باشد با حضور دستگاه‌های مسئول برطرف خواهد شد.

این سخنان نشان می‌دهد بخشی از پروژه گردشگری طرق با گذشت حدود یک سال از فعالیتش هنوز مجوزهای قانونی را دریافت نکرده و معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز روز گذشته به خبرنگاران گفته بود در کمیسیون ماده ۵ با ساخت پروژه با کاربری اقامتی در مشهد بدون اعلام درخواست از معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان موافقت شده است.

حال سوال اصلی اینجاست چرا اجاره فعالیت به این پروژه بدون اخذ مجوزهای لازم داده شده و چرا زودتر از این ها از فعالیت این پروژه جلوگیری نشده است؟
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)