کد خبر: ۹۶۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
معاون شرکت توزیع برق خراسان جنوبی خبر داد
معاون فروش و خدمات شرکت توزیع برق خراسان جنوبی گفت: ۵۵ درصد مصرف برق استان در بخش تولید و کشاورزی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محسن بخشایی در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه مدیریت مصرف برق از سال ۸۷ در استان آغاز شده است، اظهار کرد: با ترویج استفاده از لامپ های کم مصرف فرهنگ سازی خوبی در بحث روشنایی انجام شده است.

بخشایی با بیان اینکه ۳۰ درصد مصرف برق مشترکین خراسان جنوبی در بخش روشنایی است، افزود: برای صرفه جویی مصرف برق تمام مشترکین خانگی، ادارات، کشاورزی، تجاری و عمومی برنامه هایی مدون پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه هر مشترک خانگی که ۱۰ درصد مصرف برق را کاهش دهد حداقل ۲۰ درصد از هزینه اش کم می شود، گفت: استفاده از وسایل با برچسب انرژی مناسب و کاهش مصرف انرژی در پیک بار در کاهش مصرف برق نقش بسزایی دارد.

معاون فروش و خدمات شرکت توزیع برق خراسان جنوبی خواستار نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی مصرف برق در فرزندان شد و بیان کرد: هر سال به طور متوسط ۱۰ هزار مشترک به مشترکین برق افزوده می شود.

وی با بیان اینکه اگر مصرف برق در بازه اوج بار مدیریت شود مشکلی در سایر ایام سال نداریم، اظهار کرد: طبق قانون دستگاه های اجرایی موظف هستند هر سال ۱۰ درصد مصرف برق را نسبت به سال گذشته کاهش دهند.

بخشایی با بیان اینکه ۳۰ درصد مصرف برق خراسان جنوبی در بخش کشاورزی است، گفت: مشترکین کشاورزی این استان بالاتر از الگوی مصرف کشور، برق مصرف می کنند.

وی با بیان اینکه کمتر از یک درصد مصرف کننده صنعت داریم اما ۲۰ درصد مصرف برق استان در این بخش است، اظهار کرد: در مجموع ۵۵ درصد مصرف برق خراسان جنوبی در بخش تولید و کشاورزی است.

معاون فروش و خدمات شرکت توزیع برق خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال گذشته قریب به یک میلیارد تومان تخفیف به مشترکین صنایع و کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به مشترکین تجاری خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه مشترکین تجاری در سال های اخیر با فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف به سمت مدیریت مصرف برق روی آورده اند.

بخشایی اظهار کرد: چهار درصد از مشترکین برق خراسان جنوبی در بخش ادارات هستند اما ۱۰ درصد از مصرف برق استان را به خود اختصاص داده که بخش عمده آن مربوط به سیستم های سرمایشی است.

وی با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات بیان کرد: طی سال گذشته با استفاده از فرهنگ سازی ها و برنامه های اجرایی ۶.۵ درصد در مصرف برق ادارات صرفه جویی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.